Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

  • Konfigurator

Blog

kabiny WC

W budynkach publicznych o intensywnym ruchu należy stosować rozwiązania umożliwiającą szybką komunikację i obsługę. Dotyczy to także toalet i pomieszczeń sanitarnych – zwłaszcza w obiektach, które są czynne 24 godziny na dobę. Nowoczesna zabudowa z płyt HPL stosowana na dworcach czy lotniskach ułatwia klientom szybkie załatwianie potrzeb, a służby sprzątające nie tracą zbyt wiele czasu na utrzymanie tam porządku i higieny.

oznaczenie WC

Nowoczesne kabiny toaletowe w budynkach publicznych mają zapewnić użytkownikom pełną intymność oraz wygodne warunki w czasie krótkich chwil odosobnienia. Nie ma jednak konieczności, aby były one w środku ekskluzywnie wyposażone, wystarczą tam podstawowe akcesoria. Administratorzy obiektów większą uwagę przykładają do zapewnienia klientom swobody ruchów wewnątrz i do minimum ograniczają liczbę przedmiotów, które mogą zabrać tam miejsce.

Częsty kontakt z wodą czy wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniach to bardzo niekorzystne warunki dla wielu mebli. Zabudowa w toaletach, umywalniach czy kuchniach narażona jest na szybkie starzenie, pogarszanie wyglądu i uszkodzenia, które pociągają za sobą konieczność częstych renowacji, a nawet wymiany blatów czy ścianek. Warto więc w takich miejscach zdecydować się na lekkie szafki wykonane z materiałów całkowicie wodoodpornych, np. z płyt HPL.

Szatnie sportowe przy szkolnych salach gimnastycznych, klubach fitness czy siłowniach powinny być urządzane w sposób prosty i funkcjonalny, a przy tym wyglądać estetycznie. Nowoczesne zabudowy składające się przede wszystkim z szafek i połączonych z nimi ławek w minimalnym stopniu zajmują przestrzeń pomieszczenia, a mimo to tworzą komfortowe warunki do przebierania. Wykorzystanie płyt HPL powoduje, że są one również niezwykle wytrzymałe.

kabina w restauracji

Większość restauracji i lokali gastronomicznych ze stolikami dla gości jest zobowiązana do posiadania oddzielnych toalet dla klientów i dla personelu, a sposób ich urządzenia oraz materiały wykorzystane do zabudowy podlegają ścisłej kontroli Sanepidu. Do budowy kabin, blatów i przegród zalecamy stosowanie płyt HPL, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi sanitarne, a także pozwalają na estetyczne i atrakcyjne zaprojektowanie wnętrza.

przebieralnia w sklepie

Przebieralnie to niezbędny i ważny element wyposażenia w każdym sklepie odzieżowym. Aranżacja kabin wpływa na opinie klientów o placówce i pomaga zachęcić ich do dokonywania zakupów. Dlatego podczas urządzania przestrzeni handlowej należy poświęcić im nie mniej uwagi niż organizacji samej ekspozycji ubrań. Warto, aby projektanci dopasowali wygląd stanowisk do stylu i wystroju całego sklepu.

Płyty HPL to materiał idealnie nadający się do stawiania lekkiej zabudowy w pomieszczeniach sanitarnych – kabin toaletowych czy natryskowych oraz ścianek działowych. Oprócz stosunkowo niskiej wagi są także bardzo łatwe w montażu, wytrzymałe i trwałe. Można tworzyć z nich eleganckie i funkcjonalne wnętrza toalet w budynkach publicznych, w których panuje ożywiony ruch. Coraz chętniej są także stosowane w mieszkaniach i domach.

Wysoka wilgotność w łazienkach, toaletach czy pomieszczeniach z natryskami to jeden z najgroźniejszych czynników dla trwałości zabudowy oraz utrzymania higieny w tych pomieszczeniach. Oddziałuje ona negatywnie na większość tradycyjnych materiałów budowlanych, sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i wymaga częstych konserwacji. Dopiero płyty HPL pozwoliły na stawianie kabin, ścian działowych czy blatów całkowicie odpornych na te negatywne warunki.

Zapewnienie swoim pracownikom dostępu do toalet i łazienek oraz utrzymanie w nich czystości jest prawnym obowiązkiem pracodawców. Przepisy regulują liczbę kabin, ich wyposażenie czy maksymalną odległość od stanowisk pracy. Określone są także cechy materiałów, którymi pokryte muszą być ściany czy przegrody. Te wszystkie rygorystyczne warunki świetnie spełniają nowoczesne zabudowy z laminowanych płyt HPL.

Laminaty HPL to nowoczesny materiał, który znalazł zastosowanie w wielu typach realizacji. Zalety płyt z żywic syntetycznych dostrzegli wykonawcy mebli, zabudowy kuchennej, biurowych boksów i wciąż pojawiają się nowe rozwiązania, do których świetnie się one nadają. Firma Sanipol realizuje wiele nietypowych i innowacyjnych konstrukcji, w których unikalne właściwości HPL są doskonałe wykorzystywane. Szukamy też dla nich nowych pomysłów.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze