Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

  • Konfigurator

Blog

Zapewnienie pracownikom właściwego zaplecza higieniczno-sanitarnego jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy. W jaki sposób zaprojektować toaletę w miejscu pracy, by była ona zgodne z obowiązującymi przepisami? O czym jeszcze warto pamiętać, jeśli chodzi o toalety pracownicze?

W wielu obiektach użyteczności publicznej nadal znajduje się stara, najczęściej murowana zabudowa WC, która aż domaga się modernizacji. Przedstawiamy pięć argumentów za tym, by zamienić ją na nowoczesne kabiny systemowe.

W gabinetach fizjoterapii i fizykoterapii należy zagwarantować pacjentom maksymalne poczucie komfortu i intymności. Jednym ze sposobów na realizację tego celu jest zastosowanie ścianek działowych, za pomocą których można podzielić gabinet na pomieszczenia o różnym przeznaczeniu. Jakie ścianki sprawdzą się najlepiej w gabinetach fizjo- i fizykoterapii?

 

Stadiony piłkarskie są obiektami, na których w jednym momencie – czy to podczas meczu, czy koncertu bądź innego wydarzenia kulturalnego – może przebywać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie dziwi więc, że toalety są jednym z największych wyzwań dla projektantów tego typu budynków.

Projektowanie toalet publicznych nie jest łatwym zadaniem – w jego trakcie należy uwzględnić wiele różnych czynników. Jednym z nich jest (a przynajmniej powinna być) płeć osób korzystających z danej toalety – w końcu potrzeby mężczyzn i kobiet w tej materii są dość odmienne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas planowania damskiej toalety, by była ona możliwie najbardziej funkcjonalna.

Wybierając materiał na blat przeznaczony do montażu w domowym zaciszu, zwracamy uwagę przede wszystkim na estetykę. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli chodzi o blaty instalowane w toaletach publicznych – w ich przypadku należy skupić się na innych cechach. Podpowiadamy, czym kierować się przy doborze materiału do wykonania blatów do toalety publicznej, a także jakie tworzywo najlepiej spełnia owe kryteria.

Według danych GUS w 2012 roku populacja osób niepełnosprawnych w Polsce liczyła 4,7 miliona osób, co stanowi ponad 10% ludności naszego kraju. Pomimo odpowiednich przepisów liczne budynki użyteczności publicznej nadal nie są przystosowane dla tych osób. Nie inaczej jest w przypadku toalet znajdujących się w owych budynkach. Co mówią przepisy na temat toalet dla osób niepełnosprawnych i jak zaprojektować taką toaletę?

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze