Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

okladzina

Okładziny ścienne są materiałem wykończeniowym stosowanym w prywatnych mieszkaniach i domach oraz w biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Służą one do estetycznego wykończenia powierzchni ścian wewnętrznych. W tym celu sięga się m.in. po płytki ceramiczne, płyty szklane czy płyty kompaktowe HPL.

Okładziny ścienne z płytek ceramicznych

Wykończenie wnętrz płytkami ceramicznymi ma wiele zalet – przede wszystkim jest to rozwiązanie trwałe i estetyczne. Płytki są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, różniących się rozmiarami i fakturą, co otwiera niemal nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Z powodzeniem mogą być stosowane w takich pomieszczeniach, jak łazienka i kuchnia, gdyż nie szkodzi im bezpośredni kontakt z wodą. Niestety, ułożenie płytek na ścianie jest procesem czasochłonnym i pracochłonnym.

Okładziny z płyt szklanych

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są okładziny ścienne z płyt szklanych, wykonanych z przezroczystego lub matowego szkła ozdobnego. Szczególnie efektownie wyglądają w kuchniach – ich gładka, błyszcząca powierzchnia nadaje tym pomieszczeniom przestronności i lekkości. Wybór płyt szklanych to rozwiązania na lata użytkowania – są stosunkowo wytrzymałe (najwytrzymalsze są okładziny ze szkła hartowanego), łatwe w czyszczeniu oraz proste w montażu. Płyty szklane są przykręcane śrubami, umieszczane w ramach lub przyklejane.

Okładzin z płyt kompaktowych HPL

Płyty kompaktowe wykonane z wysokociśnieniowego laminatu HPL są stosunkowo nowym materiałem okładzinowym, który z roku na roku zyskuje coraz większe grono zwolenników. Ich zakup jest polecany zwłaszcza do łazienek, gdyż doskonale radzą sobie w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci. W ramach uzupełnienia warto dodać, że okładziny z płyt laminowanych HPL są materiałem trwałym, przystosowanym do wieloletniego użytkowania, łatwym w utrzymaniu czystości, prostym w montażu, a przy tym przystępnym cenowo.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze