Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabina parawan

W publicznych toaletach znajdują zastosowanie różne rodzaje zabudów sanitarnych, do których zaliczają się między innymi kabiny sanitarne oraz parawany pisuarowe. Jaka jest różnica między nimi i gdzie są wykorzystywane?

Zastosowanie kabin sanitarnych i parawanów pisuarowych

Kabiny sanitarne spotykamy zarówno w męskich, jak i damskich łazienkach publicznych, natomiast parawany pisuarowe tylko w toaletach dla panów, w których, co oczywiste, znajdują się pisuary. Pierwsze z wymienionych zabudów są bowiem montowane w celu odizolowania od siebie poszczególnych sedesów, drugie – w celu oddzielenia pisuarów. Obie konstrukcje pełnią tą samą funkcję: pozwalają na zachowanie prywatności potrzebnej przy wykonywaniu czynności fizjologicznych.

Budowa kabin sanitarnych i parawanów pisuarowych

Kabiny sanitarne to kompletne zabudowy, które składają ze ścian z płyt HPL lub wiórowych połączonych za pomocą solidnych okuć i profili aluminiowych. Standardowa wysokość zabudowy wynosi około 2 metrów, uwzględniając w tym 15-centymentrowy prześwit od posadzki. Istnieje też możliwość zamówienia ścian sanitarnych o niestandardowych wymiarach, np. sięgających do sufitu lub zaczynających na poziomie posadzki. Kabiny sanitarne są wyposażone w zamknięcie wewnętrzne: zamkowe, zawiasowe lub zamkowo-zawiasowe. Jak widać, konstrukcja kabin sanitarnych została pomyślana tak, aby gwarantowały one pełną prywatność. Osoba, która korzysta z kabiny sanitarnej, jest bowiem zamknięta od wewnątrz i ze wszystkich stron osłonięta przez ścianki zabudowy lub ściany pomieszczenia. Parawany pisuarowe to nie kompletne zabudowy, tylko pojedyncze płyty przymocowane do ściany, pomiędzy którymi znajdują się pisuary. Wysokość, szerokość i kształt parawanów pisuarowych mogą być dostosowane do indywidualnych oczekiwań zamawiającego.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze