Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

plyta kabina

Kabiny sanitarne w toaletach publicznych powinny być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na oddziaływanie wilgoci, a przy tym odpornych na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Z jakich płyt są wykonywane kabiny WC i kabiny prysznicowe, które spełniają powyższe warunki? Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań – pokrótce omawiamy w dzisiejszym wpisie.

Kabiny z płyt HPL lub płyt HPL-PR

Dużą popularnością cieszą się kabiny sanitarne z płyty kompaktowej HPL, składające z papierów nasączonych żywicą i sprasowanych pod wpływem działania wysokiego ciśnienia i temperatury. Sprawdzonym rozwiązaniem są też kabiny sanitarne z płyty warstwowej HPL-PR, wykonane z pianki poliuretanowej pokrytej obustronnie laminatem HPL. Oba systemy wyróżniają się wysoką stabilnością wykonanej zabudowy.

Kabiny z płyt HPL i HPL-PR znajdują szeroki wachlarz zastosowań. Z tej racji, że są wodoodporne, mogą być stosowane w miejscach, w których występuje duża wilgotność, np. na basenach i w aquaparkach. Z tej racji, że są wytrzymałe i odporne na wandalizm, mogą być montowane w miejscach publicznych, takich jak dworce autobusowe i kolejowe czy centra handlowo-usługowe.

Kabiny z płyt wiórowych

Kolejnym rodzajem kabin sanitarnych są kabiny z płyty wiórowej P2 obustronnie melaminowanej lub laminowanej. Zabudowy z płyty wiórowej – podobnie jak kabiny z płyt HPL – są solidnie wykonane, dzięki temu są stabilne i wytrzymałe. Różnica jest taka, że nie są odporne na oddziaływanie wody i niszczeją na skutek bezpośrednio kontaktu z nią. Wpływa to na ograniczony zasięg ich stosowania. Doskonale sprawdzą się w biurach, szpitalach czy szkołach, jednak już nie na pływalniach.

Kabiny sanitarne z płyt – dlaczego warto?

Zabudowy sanitarne wykonane z płyt, czy to laminowanych HPL, czy wiórowych P2, mają wiele zalet – pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zaprojektować ciekawe wizualnie toalety publiczne. Warto dodać, że montaż kabin sanitarnych z płyt jest o wiele szybszy, prostszy i tańszy niż budowa toalet z wykorzystaniem płytek ceramicznych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze