Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

wykladzina

Okładziny ścienne powinny być wyjątkową ozdobą oraz jednocześnie praktyczną osłoną ścian, jak i przegród wewnętrznych w mieszkaniu. Jak wybrać okładziny ścienne, które sprawdzą się przez lata użytkowania i przez ten cały czas zachowają estetyczny wygląd?

Na rynku są dostępne okładziny ścienne wykonane z różnego typu materiałów, różniących się kształtem, fakturą czy kolorem. Do wykończenia ścian wewnętrznych możemy użyć m.in. płytek ceramicznych, płytek kamiennych, płyt szklanych, paneli ściennych, płyt kartonowo-gipsowych czy płyt laminowanych HPL.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okładzin ściennych?

Wybierając okładziny ścienne, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jakim pomieszczeniu będą montowane. W przypadku, gdy szukamy okładzin ściennych do pomieszczeń mokrych, takich jak łazienka i kuchnia, powinniśmy wybierać materiały, które dobrze radzą sobie z podwyższoną wilgocią i nie niszczeją na skutek bezpośredniego kontaktu z wodą. W przypadku, gdy potrzebujemy okładzin do salonu lub pokoju dziecięcego, większą wagę powinniśmy przywiązać do wyglądu estetycznego przyszłych okładzin.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest to, czy nowo wykonane okładziny ścienne będą wytrzymałe i odporne na zarysowania oraz inne uszkodzenia. Następnie, na okładziny ścienne należałoby spojrzeć również pod kątem tego, czy będą łatwe w utrzymaniu czystości.

Czynnikami, które mają znaczenie przy wyborze okładzin ściennych, są ponadto cena zakupu i stopień skomplikowania montażu. Najprostszymi w instalacji są okładziny z płyt kompaktowych, które są przy tym są materiałem trwałym i przystosowanym do wieloletniej eksploatacji.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze