Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabina basen

Kabiny natryskowe znajdziemy najczęściej w szkołach oraz niektórych zakładach pracy. Obecnie coraz częściej kabiny prysznicowe zastępują też otwarte natryski na basenach. Ma na to wpływ fakt, że bardzo duży nacisk kładzie się na dokładne umycie nagiego ciała mydłem przed wejściem do wody. Odpowiednia higiena chroni innych użytkowników od bakterii i wirusów, które możemy wnieść do basenu.

Rodzaje kabin natryskowych

Istnieje kilka rodzajów zabudowy kabin natryskowych, które należy wybrać w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym będą się znajdowały oraz standardu, w jakim ma zostać wyposażony. Największymi, a zarazem najwygodniejszymi są stanowiska z przedsionkiem. Posiadają one przedłużoną ściankę oddzielającą natrysk od sąsiadujących kabin. Ścianka jest dodatkowo wzmocniona drążkiem, na którym zawieszona jest zasłonka. Takie rozwiązanie pozwala zdjąć odzież w komfortowych, intymnych warunkach. Ponadto do stanowisk z przedsionkiem można zamówić zintegrowaną ławeczkę lub półkę na przybory higieniczne. Innym rozwiązaniem są stanowiska typu „T”. Stosowane są one wtedy, kiedy ścianka działowa przekracza długość jednego metra – w rzucie górnym często przypomina wtedy literkę „T”, stąd nazwa. Kabina posiada na czele ścianki wzmacniające oraz profil wieńczący. Najprostszym i najczęściej stosowanym typem kabin są stanowiska typu „I”. Składa się ono z prostych ścian, które nie przekraczają długości jednego metra. Całość wzmocniona jest za pomocą drążka, służącego za miejsce na zasłonkę.

Utrzymanie czystości w kabinach natryskowych

Dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy materiałów, utrzymanie czystości w kabinach natryskowych nie jest rzeczą trudną. Zazwyczaj wykonane są one z płyt HPL lub laminowanej pianki poliuretanowej z domieszką produktu recyklingu. Płyty HPL zbudowane są z kilku warstw papieru nasączonego żywicą, a następnie rozprasowanego przy użyciu temperatury i wysokiego ciśnienia. Są one niezwykle odporne na działanie wody i wilgotnego powietrza, ale również na chemiczne środki czyszczące. Podobnie jest z systemem wykonanym z pianki poliuretanowej. W zachowaniu czystości ważne jest również zachowanie przestrzeni między posadzką a pierwszym elementem kabiny. 150 mm prześwity, pozwalają na dokładne umycie podłogi.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze