Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

higiena

Podstawy zachowania higieny w przedszkolach regulowane są przez szereg ustaw, których przestrzeganie ma na celu przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pociech. Odpowiednie rozporządzenia dotyczą zarówno sanitariów, jak i zasad żywienia zbiorowego oraz wielkości i mikroklimatu placówki.

Wielkość i utrzymanie lokalu

Lokal, w którym znajduje się placówka powinien być zlokalizowany na parterze, zapewni to przedszkolakom maksymalne bezpieczeństwo, a ich rodzicom dużą wygodę. Ponadto wielkość pomieszczenia przeznaczonego do wspólnego pobytu, powinna wynosić około 16 m2 , dla grupy wielkości od 3 do 5 dzieci. Powierzchnia przypadająca na każde kolejne dziecko to 2 m2. W przypadku jeśli przedszkolaki przebywają w placówce dłużej niż 5 godzin, muszą mieć zapewnione miejsce do odpoczynku. W trakcie leżakowania należy zachować zasady bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego, tzn. zachować odstępy między leżakami oraz wietrzyć salę.

Lokal musi być także bardzo dobrze utrzymany. Niedopuszczalne są ubytki w ścianach i podłogach, w których może zbierać się brud. Kurz powinien być usuwany z każdej powierzchni.

Łazienki i urządzenia sanitarne

Dzieci muszą mieć zapewniony dostęp do dostosowanych do ich wzrostu urządzeń sanitarnych. Jeżeli muszle ustępowe lub umywalki są zbyt wysoko, należy zamontować specjalny podest, umożliwiający łatwe korzystanie z ubikacji. Podest powinien być stabilny, antypoślizgowy i łatwo zmywalny. Istotny jest dobór odpowiednich kabin sanitarnych. Muszą być one bezpieczne i funkcjonalne. Kabiny powinny być wykonane z mocnego i gładkiego materiału. Brak porów, w których może zbierać się brud pozwoli na zachowanie czystości w łazience. Ponadto powinny być pozbawione zamykania wewnętrznego, aby umożliwić wychowawcy, natychmiastowe wejście do środka razie sytuacji awaryjnej. Warto zainteresować się możliwością montażu kabin sanitarnych przeznaczonych specjalnie do toalet przedszkolnych. W każdej przedszkolnej łazience, powinny znaleźć się również umywalki, zaopatrzone w baterię z termostatem oraz bidet, umożliwiający podmywanie dzieci.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze