Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabina sanitarna

Jeszcze kilkanaście lat temu skorzystanie z publicznego szaletu było niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Nie kojarzyły się one ani z higieną, ani z czystością, a już na pewno nie z przyjemnym zapachem. Jednakże od 2002 roku, na mocy rozporządzenia Ministra Infrastruktury w zakresie pomieszczeń i urządzeń higienicznych i sanitarnych wygląd toalet publicznych zaczął się zmieniać. W tym akcie zostały opisane wymagania stawiane kabinom sanitarnym, a szerzej szaletom publicznym.

Przepisy dotyczące budowy kabin sanitarnych

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kabiny murowane, czy systemowe, musimy spełnić kilka warunków, zapisanych w Prawie budowlanym, ustawie która normuje sprawy dotyczące projektowania, budowy, utrzymania i rozbiórki obiektów. Projektując toalety publiczne należy również sięgnąć do zapisów BHP oraz WarTech. Według nich ściany pomieszczenia sanitarnohigienicznego powinny mieć co najmniej na wysokość 2 m powierzchnię zmywalną i odporną na wilgoć. Ponadto kabina ustępowa, nieprzeznaczona dla osób niepełnosprawnych powinna mieć co najmniej 0,9 m szerokości, a drzwi otwierane na zewnątrz muszą mieć minimalną szerokość 0,8 m.

System kabin tradycyjnych i systemowych

Kabiny tradycyjne, czyli wymurowane są trwałe i odporne na dewastację. Aby zachować je w dobrej kondycji, należy remontować je co kilka lat. Niestety są to jedyne ich zalety. Współcześnie kabiny murowane nie spełniają kilku norm (m.in. brak 15cm prześwitu nad podłogą). Ponadto ich czyszczenie jest niezwykle kłopotliwe, a często dokładne umycie podłogi jest po prostu niemożliwe. Zdecydowanie wygodniejszą i bardziej higieniczną opcją jest budowa kabiny z płyt systemowych. Dzięki wykorzystaniu elementów prefabrykowanych, kabiny systemowe pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń, a także mają zdecydowanie mniej zakamarków, w których może gromadzić się brud. Z uwagi, że stoją na regulowanych nóżkach, możemy zapewnić również przewidywany w przepisach 15 cm prześwit. Ponadto materiały, z których zostały wykonane są bardzo odporne na ścieranie, środki chemiczne, a również na uderzenia.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze