Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

przebieralnia

Szatnie wielu basenów i pływalni wyglądają podobnie: rząd wieszaków, szafek i natrysków. Nie ma tu miejsca na intymność, ponieważ najczęściej nie znajdziemy tam indywidualnych kabin, a często nie ma co liczyć nawet na ścianki działowe, które zapewniłyby minimum komfortu. Jednakże sytuacja zmienia się dynamicznie i inwestorzy coraz chętniej wyposażają szatnie w przebieralnie, kabiny prysznicowe oraz nowoczesne szafki basenowe.

Kabiny basenowe

Tradycyjne kabiny z drzwiami, czyli inaczej przebieralnie przyścienne, występują w wersji szeregowej oraz pojedynczej. Kabiny powinny spełniać standardowe wymogi techniczne. Ich wysokość całkowita musi wynosić 203 cm, głębokość 120 cm, szerokość drzwi zaś 80-90 cm. Kabiny basenowe stawiane są nóżkach, dzięki czemu odległość między posadzką a ścianą kabiny wynosi wymagane 15 cm. Dzięki zachowaniu takiej przestrzeni, łatwiej zadbać o higienę pomieszczenia. Kabina powinna być umocowana na stabilnych profilach, które wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i odkształcanie. Drzwi natomiast warto wyposażyć w samodomykacze sprężynowe lub grawitacyjne oraz możliwość zamykania na kluczyk. Sama kabina powinna być wykonana z odpowiedniego materiału, który będzie odporny na ścieranie oraz wilgoć. Najlepszym wyborem są kabiny z HPL, czyli wykonane z płyt stworzonych z warstw papieru nasączonych żywicami, a następnie sprasowanych przy użyciu wysokiej temperatury i ciśnienia. Cała konstrukcja HPL jest lekka i bardzo estetycznie wykonana.

Szafki basenowe

Ważnym elementem każdej przebieralni basenowej są również szafki na ubrania. Powinny być one wykonywane z materiałów wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornych na wilgoć. Najlepszym są płyty HPL. Dzięki gładkiej strukturze płyt HPL szafkę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ponadto jest ona niezwykle odporna na działania detergentów. Standardowo mają one wymiary 40x41,5x180 cm. Najczęściej są to szafki 1-2 lub 3 drzwiowe w formacie prostokąta lub w kształcie litery L. Niektóre firmy dysponują możliwością wykonania szafek basenowych o innych, preferowanych przez klienta wymiarach. Istotny jest również sposób zamykania. Można wybierać wśród elektrozaczepów, tradycyjnych kluczyków, zamków wrzutowych czy bateryjnych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze