Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

łazienka w przedszkolu

Kabiny sanitarne są rozwiązaniem stosowanym w toaletach wielu obiektów, od centrów handlowych poczynając przez siedziby przedsiębiorstw, aż po dworce kolejowe. Używa się ich także w budynkach instytucji publicznych takich jak urzędy czy placówki edukacyjne. Coraz częściej montuje się je nie tylko w szkołach, ale również przedszkolach. Jednak kabiny sanitarne dedykowane dla najmłodszych posiadają własną specyfikę i różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych.

Dzieci korzystają ze sprzętów inaczej niż dorośli, dlatego też urządzenia przeznaczone dla nich muszą być specjalnie zaprojektowane. Pierwszoplanową kwestią jest niewątpliwie bezpieczeństwo. Tworząc kabiny sanitarne przeznaczone dla najmłodszych, należy pamiętać o tym, że powinny one posiadać jak najmniej elementów, które mogą być potencjalnym zagrożeniem. Najczęstsze wypadki, do jakich może dojść w toaletach to przytrzaśnięcia palców lub uderzenia w klamkę. Dlatego w dziecięcych kabinach stosuje się specjalne rozwiązania. Zamiast standardowych poziomych klamek montuje się uchwyty typu KIGA – okrągłe, przypominające swoim kształtem kierownicę. W celu zapobieżenia przytrzaśnięciu palców używa się zaś zawiasów i uszczelek antyuciskowych. Inną ważną kwestią pozostaje możliwość stałego dostępu do toalety dla nauczycieli i wychowawców, dzięki czemu mogą oni zareagować w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa lub zdrowia dziecka. Najprostszym rozwianiem jest niemontowanie zamka w drzwiach kabiny, który pozwalałby na zamknięcie jej od wewnątrz. Inna opcja to zastosowanie drzwi skrzydłowych uchylnych określanych mianem „kowbojek” – pozwalają na szybki i łatwy dostęp do toalety. Występują w końcu modele kabin nieposiadające drzwi. W celu zapewniania prywatności wykorzystuje się w nich profil przedni, który wysuwa się naprzód, co ogranicza znacznie widoczność wnętrza.

Powyższe zalecenia gwarantują znaczące podwyższenie poziomu bezpieczeństwa dzieci korzystających z toalet. Warto jednak również zadbać o estetykę kabin sanitarnych do przedszkoli. Dzieci są bardzo wrażliwe i łatwo się stresują. Dlatego, aby wizyta w toalecie nie była dla nich smutnym doświadczeniem, warto wybrać projekt kabiny w przyjaznych kształtach i żywej kolorystyce.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze