Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabiny sanitarne

Kabiny sanitarne z natryskiem, kojarzą się głównie z miejscami takimi jak baseny czy obiekty sportowe. Jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. W coraz większej liczbie budynków użyteczności publicznej takich jak szkoły czy urzędy oprócz kabin do wc montuje się również kabiny wyposażone w prysznic. Stanowi to spore ułatwienie dla pracowników i uczniów, dzięki któremu mogą oni utrzymać nienaganny poziom higieny. Jest to szczególnie istotne w miesiącach letnich, kiedy ludzie narażeni są na działanie gorąca i nawet droga do pracy lub szkoły może mieć wynik w postaci przepoconego stroju i nieprzyjemnego zapachu.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i nowoczesnych sposobów tworzenia kabin są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto utrzymanie ich w stałej czystości nie wymaga dużych nakładów pracy. Przyczynia się to do zwiększenia zainteresowania tymi konstrukcjami.

Do budowy kabin z natryskiem używa się płyt HPL. Są to specjalne kompaktowe płyty, które produkuje się łącząc ze sobą kilku warstw papieru pokrytych impregnatem z żywicy fenolowej. Spajanie warstw odbywa się poprzez prasowanie w wysokiej temperaturze sięgającej 150 stopni Celsjusza oraz w warunkach podwyższonego ciśnienia wahającego się pomiędzy 7 a 9 Megapaskali (MPa). Dodatkowo w procesie tym wykorzystuje się również specjalny papier zaimpregnowany żywicą melaminową, który ma stanowić wierzchnią stronę ozdobną. W efekcie otrzymuje się zwartą i estetycznie wykonaną tablicę. Dzięki użyciu odpowiednich substancji ochronny stworzone tę metodą płyty są odporne na przedostawanie się wody. Najczęściej umieszcza się je w specjalnie do tego przygotowanych profilach aluminiowych, które podawane są dodatkowo procesowi anodowania, co znacznie zwiększa ich trwałość. Wytworzone w ten sposób płyty są gotowe do wykorzystania i można z nich tworzyć wysokiej klasy kabiny sanitarne z natryskiem.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze