Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

prysznic

Pomylenie natrysku plazmowego z prysznicem, mogłoby mieć smutne konsekwencje dla użytkowników. Pomimo podobieństwa występującego w nazwie te dwa urządzenia różni wiele rzeczy, przede wszystkim ich funkcja. Prysznic jest urządzeniem, które służy ludziom do utrzymania higieny osobistej na odpowiednim poziomie. Tymczasem natrysk plazmowy to sprzęt wykorzystywany w przemyśle. Używa się go do pokrywania różnego rodzaju przedmiotów ochronną warstwą metalu lub innego materiału.

Teoretycznie pomylenie tych dwóch urządzeń, byłoby jednak niezwykle trudne, przede wszystkim ze względu na przestrzenie, w których występują. Kabiny sanitarne z natryskiem można spotkać na obiektach sportowych, basenach, ale również w szkołach oraz wszystkich innych budynkach, które są przeznaczone do uprawiania aktywności fizycznej. Ich występowanie w tego typu miejscach podyktowane jest koniecznością natychmiastowego mycia po wykonanych ćwiczeniach, w celu utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny. Jednak miejscem gdzie najczęściej pojawiają się prysznice są domy prywatne. Obecnie znaczna część mieszkań posiada obok wanny lub też zamiast niej, urządzenie służące do natychmiastowego oczyszczania ciała w postaci prysznica.

Natryski plazmowe występują natomiast w fabrykach, warsztatach oraz innych miejscach, w których wykonuje się powłoki na przedmiotach. Szerokie zastosowanie tego sprzętu w obszarze przemysłowo-usługowym związane jest z jego wysoką wydajnością oraz niezwykłą dokładnością prowadzenia prac. Natrysków używa się m.in. do metalizowania nowych przedmiotów oraz odnawiania używanych. Tworzone z ich pomocą powłoki charakteryzują się niezwykłą jakością – są odporne na ścieranie i erozję, zapewniają także ochronę przed korozją i nadmiernym nagrzewaniem. Dzięki zastosowaniu w procesie natryskiwania gazu obojętnego materiał topiony w łuku plazmowy i nakładany na przedmiot nie podlega procesom utleniania.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze