Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

łazienka w przedszkolu

Współcześnie projektowane kabiny sanitarne zapewniają użytkownikom odpowiedni komfort i dostarczają niezbędnej dawki prywatności podczas wizyty w toalecie. Dlatego są one szeroko stosowane zarówno w budynkach przedsiębiorstw, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Nie inaczej jest w przypadku placówek edukacyjnych – szkół i przedszkoli. Jednak kabiny sanitarne dla dzieci, są specyficzną grupą produktów i różnią się od tych, które przeznaczone są dla dorosłych. Dlatego tworząc produkty dla najmłodszych, należy pamiętać o tym, aby w były w pełni dostosowane do ich potrzeb.

Dzieciom należy zapewnić przede wszystkim maksimum bezpieczeństwa. Dlatego wyposażenie kabin musi być zaprojektowane w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie możliwe zagrożenia. Z tego względu nie montuje się w nich zamków, które pozwalają na zablokowanie drzwi od wewnątrz. Dzięki temu eliminuje się ryzyko zatrzaśnięcia wewnątrz kabiny. Ponadto zastosowanie tego rodzaju rozwiązania, pozwala w awaryjnych przypadkach opiekunom dzieci na bezproblemowe otworzenie drzwi. Innym sposobem na zapewnienie łatwego dostępu do wnętrza toalety jest zamontowanie tzw. kowbojek, czyli specjalnych drzwi zawiasowych dwuskrzydłowych, które uchylają się do wewnątrz i na zewnątrz. Na rynku dostępne są także specjalnie zaprojektowane kabiny, które nie posiadają drzwi. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom w postaci wysuniętych profili bocznych, wnętrze kabiny pozostaje zasłonięte, zapewnia to tym samym prywatność, ale również umożliwia stały dostęp.

Elementem wyposażenia kabinach sanitarnych dla dzieci są również specjalne uszczelki i zawiasy antyuciskowe. Ich zastosowanie eliminuje możliwość przytrzaśnięcia palców przy otwierania i zamykaniu drzwi. Ponadto w kabinach dla dzieci nie montuje się klasycznych klamek poziomych, ponieważ podczas używania toalety dziecko mogłoby się o nie uderzyć. Zamiast nich używa się specjalnych kołowych uchwytów typu KIGA, które są znacznie bezpieczniejsze dla najmłodszych.

Kabiny sanitarne do przedszkoli występują w różnych wariantach kolorystycznych. Pozwala to na łatwe wpasowanie tych konstrukcji w estetykę wnętrza toalety.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze