Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabina wc

 

Aktualnie obowiązujące przepisy prawne mówią jasno, że pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom swobodnego dostępu do toalety w miejscu pracy. Rozporządzenie określa dokładnie nie tylko kwestie związane z wielkością ustępów, ale również ich usytuowaniem w budynku oraz ilością, która zależy przede wszystkim od liczby potencjalnych użytkowników. Polskie przepisy nakładają również obowiązek zapewnienia dogodnych warunków sanitarnych na imprezach masowych. W związku z ich założeniami organizatorzy powinni udostępnić odpowiednią liczbę toalet uczestnikom wydarzenia. Kwestie obsługi sanitarnej można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszy z nich, to ustawienie toalet typu TOI TOI. Drugi to zainstalowanie kabin WC.

Kabiny WC

Aby kabiny do WC nadawały się do użytku, to w pierwszej kolejności muszą być zamontowane stacjonarnie, a w następnej podłączone do sieci kanalizacyjnej. Do ich największych zalet zaliczyć należy przede wszystkim wielkość. Kabiny tego typu są wyjątkowo przestronne, a co za tym idzie, zapewniają ogromny komfort użytkowania. Warto również wspomnieć, że większość obecnie dostępnych na rynku modeli, jest przystosowana do korzystania przez osoby o obniżonej sprawności ruchowej. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w świetle obowiązujących przepisów, które nakładają na pracodawców obowiązek zapewnienie swobodnego dostępu do toalety wszystkim pracownikom, w tym również tym niepełnosprawnym.

TOI TOI

Do największych zalet kabin typu TOI TOI zaliczyć należy przede wszystkim ich mobilny charakter. Najchętniej korzystają z nich organizatorzy imprez masowych. Warto zaznaczyć, że kabiny TOI TOI nie wymagają podłączenia do sieci kanalizacyjnych, dzięki czemu możliwe jest ich ustawienie niemalże w każdym dowolnym miejscu. Pomimo tego, że są one o wiele tańszym rozwiązanie niż instalacja kabin WC, to ich ustawienie wiąże się ze znacznym obniżeniem standardów higienicznych. Należy zdawać sobie sprawę, że w TOI TOI nie ma wyodrębnionego miejsca, w którym możliwe byłoby obmycie rąk.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze