Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

WC

 

Wielu osobom korzystanie z publicznych toalet nadal kojarzy się głównie z gwarancją mocnych wrażeń – niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu tego stwierdzenia. W ogólnej świadomości szalety nadal funkcjonują jako miejsca, które nie mają wiele wspólnego ani z czystością, ani tym bardziej higieną. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w 2002 roku, Minister Infrastruktury wydał rozporządzenie regulujące zasady utrzymania czystości w miejscach tego typu. Zapis zawiera szczegółowo opisane wymagania, jakie ustawodawca stawia kabinom sanitarnym.

Kabiny murowane i systemowe

Kabiny murowane nazywane są również kabinami tradycyjnymi. Do największych zalet tego typu rozwiązań, zaliczyć należy przede wszystkim doskonałą trwałość i odporność na jakiekolwiek akty dewastacji. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że kabiny murowane, nie mieszczą się w obecnie obowiązujących normach. Dodatkowo wyjątkowo kłopotliwą sprawą jest ich sprzątanie, ponieważ podmurówka to materiał, który ciężko utrzymuje się w czystości. Zdecydowanie lepszą opcją jest zainwestowanie w kabiny wykonane z nowoczesnych płyt systemowych. Zastosowanie elementów prefabrykowanych sprawia, że maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni nie stanowi żadnego problemu. Kabiny ustawiane są na regulowanych nóżkach, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie piętnastocentymetrowego prześwitu, którego obecność wymagana jest przez aktualnie obowiązujące przepisy. Warto również zdawać sobie sprawę, że materiały z których zostały wykonane kabiny systemowe są wyjątkowo odporne na działanie środków chemicznych, ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Kabiny sanitarne – regulacje prawne

Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy wybierzemy kabinę systemową, czy murowaną, to musimy spełnić kilka, ściśle określonych Prawem Budowlanym, warunków. Już na etapie tworzenia projektu należy zapoznać się z zapisami WarTech oraz BPH. Można z nich dowiedzieć się m.in. tego, że ściany w pomieszczeniach sanitarnohigienicznych, powinny mięć minimum dwa metry wysokości oraz powierzchnię wykonaną z materiału, który jest nie tylko odporny na wilgoć, ale i łatwy do utrzymania w czystości. Dodatkowo kabina przeznaczona do użytkowania osób niepełnosprawnych powinna mieć minimum 0,9 m szerokości.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze