Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

szkoła

 

Szkoły i przedszkola zaliczają się do wąskiego grona miejsc, w których w szczególny sposób należy dbać o funkcjonalność pewnych rozwiązań. Poza doskonale wyposażonymi salami lekcyjnymi ważne jest również odpowiednie dostosowanie łazienek, tak, aby spełniały one wymogi korzystających z nich grup docelowych.

Kilka słów o normach

Łazienki w przedszkolach i szkołach już od dawna nie są szare i nijakie. Obecnie wyglądem przypominają one bardziej bajkową krainę, aniżeli miejsce, w którym załatwiane są podstawowe potrzeby życiowe. Naprzeciw oczekiwaniom dzieci wychodzą producenci artykułów łazienkowych. Na rynku bez większego problemu znaleźć można umywalki, toalety oraz sanitariaty charakteryzujące się różnymi rozmiarami.  Warto wiedzieć, że w przedszkolach jedna toaleta i umywalka przypada na 12 – 15 dzieci. Trzeba również pamiętać, że misy ustępowe powinny zostać podzielone ściankami działowymi, których wysokość nie może przekraczać 1,3 metra. Dobrze też zadbać, aby skrzydła drzwi wyposażone były w uchwyty umożliwiające ich otwieranie z zewnątrz.

Dodatki

W trakcie wyposażania łazienek przedszkolnych i szkolnych istotną rolę odgrywają zamontowane w nich dodatki. Warto pamiętać przede wszystkim o koszach na odpady, półkach oraz wieszaczkach. Nieoceniona okaże się również większa szafka, do której będzie można swobodnie chować przybory do zmywania. Łazienki dla dzieci powinny odznaczać się czystością. Warto więc zwrócić uwagę na dodatkowe rozwiązania, które oferują producenci kabin sanitarnych. Mowa tu chociażby o kabinach toaletowych wytwarzanych z tworzywa typu HLP. Tego typu produkty charakteryzują się wyjątkową odpornością na wilgoć oraz tym, że nie pochłaniają zapachów.

Praktyczne wskazówki

Należy zdawać sobie sprawę, że pomimo, że kabiny sanitarne najczęściej oferowane są w podstawowej bazie kolorów i standardowych rozmiarach, to można poprosić producenta o ich odpowiednią personalizację. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie modeli, które z pewnością wkomponują się w aranżację szkoły lub przedszkola.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze