Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

meble łazienkowe

 

Domowa łazienka powinna być urządzona w taki sposób, aby stanowić oazę relaksu. Miękki dywanik pod stopami, pachnąca piana, świecie i nastrojowe oświetlenie – dzięki tym elementom nawet najbardziej niepozorna przestrzeń zmieni się w namiastkę  komfortowego SPA. Należy jednak pamiętać, że dobrze urządzona łazienka, powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i odpowiednio wykończona. Istotną rolę odegrają w tym przypadku odpowiednio dobrane meble. Z jakich materiałów się je wykonuje?

Jakie znaczenie ma materiał, z którego wykonane zostały meble łazienkowe?

Materiał, z którego wykonane zostały meble łazienkowe odgrywa bardzo duże znaczenie. Pamiętajmy, że sprzęty tego typu narażone są na nieustające wahania temperatur oraz zawilgotnienie. W trakcie projektowania łazienki należy więc wybierać meble, które wykonane zostały z wysokojakościowych tworzyw oraz zostały odpowiednio zaimpregnowane przed działaniem wody.

Płyty HPL

Do produkcji mebli łazienkowych doskonale nadają się płyty HPL. Materiał tego typu sprawdza się idealnie w pomieszczeniach, w których panuje podwyższona wilgotność powietrza. Płyty wykonywane są ze specjalistycznego tworzywa warstwowego, które otrzymywane jest na skutek połączenia rozdrobnionego papieru i żywic. Płyty HLP stabilizowane są  w temperaturze sięgającej stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza, dzięki czemu charakteryzują się wyjątkową odpornością na wodę oraz trwałością. Warto również wiedzieć, że meble łazienkowe wykonane z płyt HLP mogą mieć rozmaity kształt oraz kolorystykę. Z tego też powodu można je łatwo wkomponować w zarówno w aranżacje nowoczesne, jak i stylizowane.

Drewno

Drewniane meble łazienkowe cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Wpływ na taki stan rzeczy ma bez wątpienia ich elegancki wygląd oraz uniwersalizm. Można je zestawiać z różnimy aranżacjami, dzięki czemu nigdy nie wyjdą z mody. W trakcie poszukiwań drewnianych mebli łazienkowych dobrze zwrócić uwagę na takie, które wykonane zostały z materiału charakteryzującego się małym skurczem. Najlepiej w łazienkowych przestrzeniach sprawdzają  się modele wytworzone z drewna egzotycznego, takiego jak na przykład mahoń, cedr czy iroko. Należy jednak pamiętać, że materiał powinien zostać starannie zabezpieczony przed przedostawaniem się wilgoci.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze