Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

pisuar

 

W polskich toaletach publicznych znaleźć można wiele rodzajów zabudów sanitarnych. Do najpopularniejszych zaliczyć należy przede wszystkim parawany pisuarowe oraz kabiny sanitarne. Czym różnią się od siebie te obydwa rozwiązania i w jakich miejscach się je instaluje? Tego dowiedzą się Państwo z treści poniższego artykułu.

Informacje ogólne

Kabiny typu sanitarnego to kompletne zabudowy składające się ze ścian wiórowych lub płyt HPL, które połączone ze sobą zostały przy pomocy profili aluminiowych oraz solidnych okuć. Klasyczna wysokość zabudowy waha się w granicach dwóch metrów, przy uwzględnieniu piętnastocentymetrowych prześwitów przy posadzce. Warto wiedzieć, że producenci przewidują również możliwość wyprodukowania ścian sanitarnych charakteryzujących się niestandardowymi rozmiarami. Przeważnie kabiny typu sanitarnego wyposażone są w specjalistyczne zamknięcia wewnętrzne: zamkowo-zawiasowe, zamkowe lub zawiasowe. Budowa kabin przemyślana została w taki sposób, aby gwarantować pełną prywatność potencjalnym użytkownikom. Korzystająca z kabiny sanitarnej osoba, jest osłonięta ze wszystkich stron przez ścianki zabudowy oraz szczelnie zamknięta. Z kolei parawany pisuarowe to częściowe zabudowy, pomiędzy którymi zamocowane zostały pisuary. Kształt, wysokość oraz szerokość parawanów pisuarowych, powinna być dopasowana do indywidualnych oczekiwań klienta.

Zastosowanie

Z kabinami typu sanitarnego spotkać się można zarówno w toaletach damskich, jak i męskich. Parawany pisuarowe montowane są natomiast jedynie w toaletach męskich, w których zamocowane zostały pisuary. Kabiny sanitarne montuje się przede wszystkim w celu odgrodzenia od siebie poszczególnych sedesów. Kabiny pisuarowe - w celu odgrodzenia pisuarów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że obie instalacje pełnią tą samą funkcję, czyli zapewniają poczucie prywatności, podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze