Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

okładzina ścienna

Okładzina ścienna to popularny materiał wykończeniowy wykorzystywany najczęściej w domach, biurach, prywatnych mieszkaniach oraz pomieszczeniach użyteczności publicznej. Dzięki jej użyciu możliwe jest estetyczne wykończenie powierzchni ścian wewnętrznych. Do wykonywania okładzin używa się przede wszystkim płytek ceramicznych, płyt szklanych oraz płyt kompaktowych wyprodukowanych z HPL.

Okładziny wykonane z płytek szklanych

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się okładziny ścienne, które wykonane zostały z wysokojakościowych płyt szklanych. Do ich produkcji wykorzystuje się przeważnie matowe lub przeźroczyste szkło ozdobne. Płytki idealnie wkomponowują się w kuchenne aranżacje – wszystko to za sprawą gładkiej i błyszczącej powierzchni, która nadaje pomieszczeniom lekkości i przestronności. Warto wiedzieć, że inwestycja w szklane płyty, jest inwestycją na lata. Szkło to materiał, który charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością oraz łatwością w montażu i czyszczeniu. Płyty przykręcane są do powierzchni za pomocą śrub.

Okładziny z płyt kompaktowych HLP

Płyty kompaktowe produkowane są z wysokociśnieniowego laminatu HLP. Ich użycie poleca się przede wszystkim w przestrzeniach łazienkowych, ponieważ doskonale sprawdzają się w miejscach charakteryzujących się podwyższonym poziomem wilgoci. Warto również dodać, że okładziny wykonane z płyt laminowanych HLP, są materiałem trwałym, łatwym w utrzymaniu czystości, prostym w montażu a także przystępnym cenowo.

Okładziny ścienne z płytek ceramicznych

Warto wiedzieć, że wykończenie wnętrz płytkami ceramicznymi ma wiele zalet. Do najważniejszych zaliczyć należy fakt, że płytki są materiałem wyjątkowo trwałym i estetycznym. Na rynku znaleźć można ich szeroki wybór. Poszczególne modele różnią się od siebie wzorami, kolorami, rozmiarami i fakturą. Płytek używać można nie tylko w łazienkach, ale i kuchniach, ponieważ nie szkodzi im bezpośredni kontakt z wodą. Do największych ich wad należy bez wątpienia czas potrzebny do ułożenia ich na ścianie.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze