Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabiny sanitarne

Z kabinami sanitarnymi spotkać się można najczęściej w łaźniach i toaletach, z których korzysta ogromna ilość osób, na przykład w placówkach oświaty, centrach handlowych, toaletach publicznych czy zakładach pracy. Dzięki nim możliwe jest zachowanie poczucia prywatności podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Kabiny sanitarne powinny być skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić korzystającemu maksymalny komfort. Dlaczego warto zdecydować się na instalację kabin sanitarnych? – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

W jaki sposób powinny być skonstruowane kabiny sanitarne?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że nowoczesne kabiny sanitarne, zarówno WC, jak i natryskowe, mają zbliżoną konstrukcję. Najważniejsze elementy ich zabudowy to drzwi i ścianki. Ścianki użyte do konstrukcji kabin sanitarnych nazywane są również ściankami systemowymi. Ich zastosowanie jest o wiele tańsze i wygodniejsze, niż ma to miejsce w przypadku kabin zbudowanych z elementów blokowych. Warto również zaznaczyć, że dzięki nim możliwe jest zmieszczenie większej ilości kabin. Dostępne na rynku ścianki zbudowane są z płyt P2, HPL-PR lub HPL. P2 to oznaczenie płyt wiórowych, HPL-PR, to płyty warstwowe, a HPL to płyty typu kompaktowego. Warto wiedzieć, że płyt P2 można używać również do budowy kabin natryskowych. Do budowy kabin sanitarnych najlepiej nadają się płyty wysokociśnieniowe, które wykonane zostały z laminatu HPL. Materiał ten cechuje się wyjątkową odpornością na działanie wilgoci i nie reaguje w kontakcie z wodą. Do największych zalet kabin wyprodukowanych z płyt HPL zaliczyć należy wysoką higienę – oczywiście pod warunkiem, że będą one czyszczone specjalnymi detergentami.

O czym warto pamiętać?

Kabiny sanitarne zapewniają użytkownikom intymność. Dzięki nim można bez większego skrępowania załatwiać swoje potrzeby i nie martwić się o to, że ktoś przypadkiem zajrzy nam do środka. Przeważnie zamykane są od wewnętrznej strony. W przypadku kabin montowanych w miejscach, w których przebywają małe dzieci, zamek powinien być umieszczony tak, aby w razie zaistnienia potrzeby, wychowawca miał do niego dostęp.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze