Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

przebieralnia basenowa

Niejednokrotnie można spotkać się z negatywnymi opiniami użytkowników basenów i obiektów sportowych na temat znajdujących się tam przebieralni. Najczęściej nie chodzi wyłącznie o kwestie czystości oraz higieny w tych miejscach, lecz przede wszystkim o względy intymności. Wiele osób ma bardzo swobodne zachowanie w takich miejscach, co z drugiej strony może być krępujące dla innych. Korzystanie nago ze wspólnych natrysków czy przebieranie się w obecności innych niektórym nie odpowiada lub wręcz jest dla nich niesmaczne. Widok nagich ciał bywa kłopotliwe przede wszystkim dla dorosłych, którzy przychodzą skorzystać z takich obiektów wraz z dziećmi. Przyczyną problemów jest brak lub zbyt mała ilość indywidualnych przebieralni i pryszniców. W takich przypadkach kluczowe znaczenie ma przede wszystkim profesjonalny i dostosowany do specyfiki danego miejsca projekt przebieralni.

Intymność w publicznej przebieralni — czy to możliwe?

Na wstępie warto podkreślić, że polskie przepisy nie regulują w żaden sposób kwestii intymności w publicznych przebieralniach znajdujących się na basenach czy obiektach sportowych. Dokładne wytyczne dotyczą jedynie minimalnych ilości i powierzchni toalet i kabin prysznicowych w różnego rodzaju szatniach. Nie precyzują jednak ich organizacji. Taka swoboda bardzo często okazuje się niemałym wyzwaniem dla projektantów, którzy w dużej mierze samodzielnie decydują o specyfice przebieralni.

Na baseny czy do obiektów sportowych przychodzą osoby obojga płci, również rodzice z dziećmi. Każdy z nich potrzebuje odpowiedniego miejsca do przebrania i skorzystania z natrysku. Są osoby, które wszystkie te czynności wykonują nago, bez większego skrępowania. Inni natomiast są mniej swobodni i korzystają z basenowych pryszniców, nie zdejmując strojów kąpielowych. Projektanci, producenci oraz osoby odpowiedzialne za organizację przestrzeni i wyposażenia toalet i przebieralni basenowych muszą uszanować preferencji wszystkich użytkowników, korzystających z obiektu. Optymalnym rozwiązaniem wydają się więc kabiny indywidualne, które każdy może używać zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami i upodobaniami.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze