Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Przebieralnie przyścienne to tradycyjne i najczęściej spotykane kabiny sanitarne z drzwiami, które występują w wersji szeregowej lub pojedynczej. Zwykle wykonane są z płyt HPL i mocowane są na nóżkach, przez co łatwiej utrzymać je w czystości.

Takie rozwiązanie najczęściej praktykowane jest na basenach, w których odzież wierzchnią (kurtki i buty) pozostawia się poza strefą basenową oraz gdzie funkcjonuje podział na szatnie męskie i damskie.

Udogodnienia wpływające na komfort korzystania z tradycyjnych przebieralni przyściennych

Do przebieralni przyściennych większość użytkowników basenów i obiektów sportowych jest raczej przyzwyczajona, ponieważ występują one w wielu obiektach. Niestety standardowe i tradycyjne rozwiązania nie zawsze idą w parze z wygodą i oczekiwaniami użytkowników. Przykładowo, w tradycyjnych kabinach z drzwiami bardzo często pojawia się problem zbyt małej liczby wieszaków na wieszanie ręczników i suchej odzieży. To wpływa na dyskomfort osób odwiedzających baseny, które niekiedy zmuszone są do zakładania wilgotnej lub nawet zabrudzonej odzieży. Szczególne znaczenie ma to w przypadku osób, które na pływalnie wybierają się wraz z dziećmi. Najmłodsi użytkownicy najczęściej towarzyszą jednemu z rodziców w szatni koedukacyjnej (rodzinnej), damskiej lub męskiej.

Przed projektantami oraz osobami odpowiedzialnymi za aranżacje kabin sanitarnych i przebieralni stoi więc zadanie, aby jak najlepiej dostosować przestrzeń do obecnych potrzeb użytkowników. Standardowe i tradycyjne rozwiązanie, chociaż wciąż często wykorzystywane, nie zawsze są najbardziej praktyczne. Często wynikają po prostu z kwestii przyzwyczajenia. Oczywiście niezbędne jest kierowanie się minimalnymi wymogami technicznymi, jednak w zakresie dodatkowych udogodnień warto szukać nowych rozwiązań, które podniosą komfort użytkowania przebieralni czy kabin natryskowych.

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie takie jak np. dodatkowe ławeczki, półki, kosze na śmieci itp. Za sprawą niewielkich i niezbyt kosztownych zmian można zdecydowanie uprzyjemnić pobyt użytkownikom basenów czy obiektów sportowych.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze