Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabiny prysznicowe

Obiekty użyteczności publicznej powinny być wyposażone w kabiny sanitarne. Umożliwiają one utrzymywanie higieny w szkołach, przedszkolach, na basenach, centrach handlowych, podczas masowych imprez itd. Warto poznać systemy oraz główne rodzaje kabin sanitarnych.

Systemy kabin sanitarnych

Obecnie możemy wyróżnić kabiny sanitarne zbudowane z trzech systemów:

  • HPL — jest to system opierający się na płycie kompaktowej HPL, która wykonana jest z papierów nasączonych żywicą i sprasowanych pod działaniem wysokiego ciśnienia i temperatury. Płyta ma grubość ok. 13 mm. Jest wodoodporna, dlatego świetnie nadaje się do kabin natryskowych oraz innych zabudów.
  • V20 – jest to system opierający się na płycie wiórowej P2, która ma grubość ok. 28-30 mm. System składa się też z profili aluminiowych i solidnych okuć. Kabiny tego rodzaju cechują się stabilnością. Mogą być użytkowane jako pomieszczenia WC, ale niekiedy wykorzystywane są również w celu wydzielenia poszczególnych lokali w biurze lub szpitalu. Nie powinny być narażone na bezpośredni kontakt z wodą.
  • HPL-PR – jest to system oparty na płycie warstwowej (grubość ścianki ok. 30 mm). Charakteryzuje się bardzo wysoką stabilnością wykonanej zabudowy i jest odporny na działanie wilgoci. Może być stosowany w dowolnych warunkach, również w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności powietrza.

Rodzaje kabin sanitarnych

Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje kabin sanitarnych:

  • kabiny WC — mogą być umieszczone w różnorodnych miejscach, m.in. na stadionie, w centrum handlowym, teatrze i muzeum, bibliotece, na uniwersytecie itp.
  • kabiny natryskowe — znajdują zastosowanie na basenach, w szkołach, na siłowniach, w salonach fitness itd. Wykonane są z płyty HPL.
  • kabiny sanitarne do przedszkoli — kabiny w przedszkolach muszą być dostosowane do potrzeb oraz wieku dzieci. Zazwyczaj charakteryzują się również ciekawą kolorystyką oraz dużym bezpieczeństwem. Z tego też powodu wyposażone są w specjalne uszczelki i drzwi z zawiasem bezpiecznym antyuciskowym. Dodatkowo są zaprojektowane w taki sposób, by w każdej chwili nauczyciele i opiekunowie mogli bezproblemowo otworzyć drzwi.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze