Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

nowoczesna przebieralnia basenowa

Bardzo wiele obiektów sportowych, w tym pływalni, dysponuje wyposażeniem sprzed kilkudziesięciu lat. Problemem są nie tylko liczne zniszczenia i usterki, ale również szare, smutne meble i kabiny, ciasne rzędy ławek i wieszaków, brak odpowiednio wydzielonej przestrzeni do przebrania się czy komfortowej kąpieli pod prysznicem. Brak kabin prysznicowych i przebieralni przyczynia się do tego, że wiele osób zupełnie rezygnuje z uczęszczania do obiektów tego rodzaju, ponieważ nie zapewniają one niezbędnego minimum poczucia prywatności i intymności.

Chociaż przepisy prawne nie regulują tych kwestii, to jednak w nowoczesnych obiektach sportowych przebieralnie basenowe są projektowane zgodnie z wysokimi standardami.

Nowoczesne przebieralnie basenowe

Dla wielu osób kąpiel pod prysznicem czy przebieranie się w obecności innych osób rodzi pewien dyskomfort, a w wielu przypadkach zniechęca do ponownych odwiedzin. Indywidualne przebieralnie czy prysznice, nawet w ograniczonej ilości, powinny znajdować się na każdej nowoczesnej pływalni.

Warto przy tym dodać, że przepisy prawne w Polsce nie regulują kwestii intymności w obiektach sportowych typu pływalnia. Oczywiście istnieją wytyczne dotyczące minimalnych ilości i powierzchni toalet i kabin prysznicowych, ale nie ma żadnych zasad dotyczących ich organizacji. Inwestorzy powinni sami zadbać o to, by architektura publiczna w maksymalnym stopniu uwzględniała potrzeby i upodobania osób z nich korzystających.

Podczas projektowania pomieszczeń sanitarnych i przebieralni na basenie należy kierować się nie tylko zasadami ergonomicznego projektowania wnętrz, ale również wyobraźnią, poczuciem smaku, a nawet znajomością uwarunkowań społeczno-kulturowych potencjalnych użytkowników basenu. Jeśli wiemy, że na basen będą przychodzić zarówno osoby biorące prysznic nago, jak i użytkownicy, którzy wolą przebierać się w ustronnej przestrzeni, powinniśmy uwzględnić potrzeby obu grup. Na szczęście współcześnie producenci kabin sanitarnych bardzo elastycznie podchodzą do tego rodzaju kwestii, dzięki czemu można znaleźć ofertę bardzo różnych, często niestandardowych kabin oraz wyposażenia dodatkowego.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze