Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Jakimi cechami powinna się wyróżniać przebieralnia basenowa

Przebieralnia to miejsce, które powinno zapewniać nie tylko wygodę, ale również intymność użytkownikom. Powinna być wyposażona nie tylko w kabiny, pozwalające się przebrać, ale również ławeczki czy szafki do przechowywania rzeczy.

Wyposażenie przebieralni basenowej: kabiny i szafki

Kabiny do przebieralni dostępne są w tradycyjnej wersji z drzwiami lub przechodniej, która coraz częściej stosowana jest w nowoczesnych obiektach, takich jak np. aqua-parki czy też fitness cluby.

Standardowa kabina składa się ze ścianki oraz drzwi, zwykle tworzonych z płyt HPL. Ich wielkość i szerokość może być różna, adekwatnie do specyfiki danego obiektu oraz przestrzeni w danym pomieszczeniu. Najczęściej jednak stosowane są standardowe rozmiary, czyli wysokość ok. 185 cm, szerokość ok. 100 cm i głębokość ok. 120 cm.

Przebieralnie przechodnie zwykle mają wyraźnie wydzielone strefy – brudną i czystą. Ta wersja przebieralni najczęściej występuje na pływalniach, a także w obiektach sportowych, klubach fitness czy siłowniach. W przebieralniach tego typu najczęściej montowana jest ławeczka, która pełni rolę zamka – po jej opuszczeniu dostęp do kabiny zostaje zablokowany.

Oba typy przebieralni, zarówno przyścienna, jak i przejściowa, dostępne są w różnych kolorach. Pozwala to w sposób oryginalny i zindywidualizowany dostosować je do specyfiki danego obiektu. Warto przy tym zwrócić uwagę na wysoką jakość materiału, z którego są one wyprodukowane. Jest to jeden z najważniejszych czynników determinujących długotrwałe użytkowanie przebieralni. Idealnie sprawdzają się przede wszystkim powszechnie stosowane płyty HPL, które wykazują odporność na wilgoć i wysokie temperatury, wytrzymałość mechaniczną oraz zapewniają łatwość czyszczenia.

Oprócz kabiny w przebieralni nie może zabraknąć również pojemnych szafek. Szafki szatniowe dostępne są w kilku rodzajach. Każda z nich powinna być wyposażona w zamek: kasetowy na kluczyk, wrzutowy, bateryjny lub na elektrozaczepy. Szafki, podobnie jak kabiny, również najczęściej wykonane są z płyt HPL.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze