Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Jak odpowiednio użytkować elementy zabudowy HPL

Elementy zabudowy wykonane z laminatu HPL są bardzo często eksploatowane, gdyż wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi. Ze względu na swoje liczne zalety znajdują powszechne zastosowanie w różnego typu obiektach, takich jak m.in. pływalnie, obiekty sportowe, placówki opiekuńczo-edukacyjne, placówki medyczne itd.

Z laminatu HPL tworzone są m.in. kabiny sanitarne WC, kabiny sanitarne natryskowe, kabiny sanitarne do szkół i przedszkoli, przebieralnie, szafki HPL basenowe i wiele innych elementów lekkiej zabudowy, które cechują się m.in. odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury czy promieniowanie UV.

Kilka porad na temat użytkowania i pielęgnacji laminatu HPL

Laminat HPL to tworzywo często wykorzystywane do budowy różnorodnych konstrukcji sanitarnych. Chociaż wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami, to jednak nie jest niezniszczalne. Istnieje wiele czynników, które mogą w różnym stopniu prowadzić do trudnych do usunięcia lub nawet nieodwracalnych zniszczeń.

Jednym z takich czynników jest nieustanny kontakt z wodą. Woda może przedostać się przez mikroszczeliny, powodując “spuchnięcie” elementów HPL, szczególnie takich jak np. blaty. W celu uniknięcia ewentualnych zniszczeń warto zastosować odpowiednie zabezpieczenie przeciwwilgociowe.

Chociaż laminat HPL to tworzywo, które stosunkowo łatwo można utrzymać w czystości, należy stosować przy tym odpowiednie środki chemiczne, które nie spowodują ewentualnych uszkodzeń. Większość standardowo stosowanych do czyszczenia preparatów jest zupełnie bezpieczna dla HPL. Uwagę należy zwrócić na środki zawierające mocne chemikalia, np. środki do czyszczenia toalet czy wybielacze, ponieważ mogą prowadzić do zniszczenia lub przebarwień.

Warto przy tym pamiętać, że większość typowych zabrudzeń może być z powodzeniem usunięta suchą lub wilgotną szmatką albo papierowym ręcznikiem. W przypadku standardowych plam związanych z codziennym użytkowaniem wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń lub delikatne mleczko do czyszczenia.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze