Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Najważniejsze cechy kabin sanitarnych do szkół

Sanitariaty w szkołach i innych placówkach opiekuńczo-wychowawczych to niezwykle istotny element wyposażenia budynku. Muszą być nie tylko funkcjonalne i trwałe, ale również bezpieczne i łatwe w utrzymaniu perfekcyjnej czystości oraz higieny. W szkołach, gdzie z toalet korzysta bardzo wiele osób, nietrudno o ewentualne zniszczenia czy przypadkowe uszkodzenia, dlatego poszczególne elementy sanitariatów muszą być do tego wytrzymałe i odporne.

Trzeba też pamiętać o kwestiach finansowych. Zwykle placówki związane ze szkolnictwem muszą pogodzić wysoką trwałość i jakość wyposażenia z możliwie jak najniższą ceną. Dotyczy to przede wszystkim kabin sanitarnych. Czy jest to możliwe?

Kabiny sanitarne - trwałość i wytrzymałość w niskich cenach

Kabiny sanitarne przeznaczone do placówek edukacyjnych mogą być wykonane z płyt wiórowych melaminowanych, które są bardzo często wykorzystywanym półproduktem stosowanym do budowy mebli. Płyty laminowane tworzone są w procesie uszlachetniania płyt wiórowych papierami dekoracyjnymi, przy jednoczesnym nadaniu odpowiedniej struktury powierzchni. Co ważne, w pełni spełniają one wymagania użytkowe szkół, a jednocześnie dostępne są w stosunkowo niskich cenach.

Pomieszczenia sanitarne w szkołach mogą składać się z systemowej zabudowy wykonywanej w trzech różnych wariantach. Pierwszym wariantem jest konstrukcja oparta na płycie wiórowej obustronnie melaminowanej. Ściany systemowe wykonane z tego tworzywa są bardzo łatwe do utrzymania czystości. Płyty melaminowane świetnie sprawdzają się w warunkach normalnej wilgotności, dlatego też zwykle służą do budowy kabin WC.

Do wykonania kabin prysznicowych najczęściej wykorzystywane są płyty HPL lub płyty warstwowe HPL-PR. Płyty HPL posiadają dwustronną warstwę wierzchnią, która chroni przed działaniem wilgoci, w związku z tym mogą być użytkowane w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza. HPL-PR to płyty warstwowe tworzone na bazie poliuretanu obłożonego po obu stronach laminatem HPL. Zapewniają wysoką wodoodporność, są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości. Niestety nie wszystkie szkoły są w stanie pozwolić sobie na ich zakup, ponieważ są nieco droższe. Warto jednak pamiętać, że ta inwestycja po pewnym czasie się zwraca, ponieważ systemy oparte na HPL-PR są bardzo trwałe i wytrzymałe.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze