Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Konstrukcja kabin sanitarnych HPL

Podczas projektowania i wyposażania pomieszczeń sanitarnych należy pamiętać o tym, że najważniejsze są względy wygody i bezpieczeństwa. Budowa konstrukcji stanowiących wyposażenie tych pomieszczeń musi przebiegać zgodnie z restrykcyjnymi przepisami prawa budowlanego. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że toalety i łazienki w miejscach publicznych są całkowicie bezpieczne dla użytkowników. Koniecznie należy przy tym uwzględnić również kwestię łatwości w utrzymaniu czystości i higieny, a także względy estetyczne.

Do wykonania kabin sanitarnych używane są materiały odporne na wilgoć, najczęstsze zabrudzenia, a także środki chemiczne używane do ich czyszczenia. Teoretycznie płytki ceramiczne doskonale spełniają wszystkie te założenia, jednakże w przypadku obiektów użytku publicznego zwykle takie rozwiązanie jest zbyt drogie, a jednocześnie zbyt trudne i czasochłonne w montażu. Znacznie lepszym rozwiązaniem są konstrukcje kabin sanitarnych HPL.

Specyfika i zalety konstrukcji kabin sanitarnych HPL

Inwestorzy coraz częściej odchodzą od budowania kabin w technologii mokrej (kabiny murowane), ponieważ wiąże się to z koniecznością zastosowania różnych materiałów, długim czasem pracy oraz wysokimi kosztami. Znacznie bardziej opłacalnym, szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem są kabiny systemowe. Są to konstrukcje wykonane z prefabrykowanych płyt.

Płyty na kabiny sanitarne przede wszystkim wszystkie najważniejsze wymogi higieniczne, co jest kluczowe w przypadku wyposażania pomieszczeń tego rodzaju. Kabiny WC mogą być wykonane z płyt wiórowych pokrytych warstwą laminatu, co podnosi ich odporność na wilgoć. W przypadku pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci zaleca się wykonanie kabin sanitarnych z płyt HPL, które stanowią znacznie mocniejszy materiał konstrukcyjny. HPL to wysokociśnieniowy laminat, który wykazuje bardzo dobrze właściwości wodoodporne. Jest to materiał jednorodny, więc może być stosowany nawet w warunkach stałej ekspozycji na wilgoć. Z płyt HPL powstają więc nie tylko kabiny WC, ale również kabiny prysznicowe.

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze