Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Najważniejsze cechy solidnych szafek basenowych

Bardzo ważnym elementem przebieralni basenowych są szafki. To właśnie w szafkach basenowych użytkownicy mogą bezpiecznie zostawić swoje prywatne rzeczy. Szafki, które przeznaczone są do zastosowania w obiektach takich pływalnie, powinny wyróżniać się odpowiednimi właściwościami i parametrami. W tym artykule skupimy się na najważniejszych cechach, jakimi muszą cechować się szafki basenowe, aby przez długi czas w dobrym stanie zachowały swoją funkcjonalność.

Funkcjonalne i trwałe szafki basenowe

Przede wszystkim szafki basenowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Bardzo często szafki, jak i inne elementy wyposażenia szatni basenowych, są wykonane z płyt HPL. Ten rodzaj płyt może być wykorzystany zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i cechujących się stosunkowo wysokim poziomem wilgotności. Co więcej, z uwagi na bardzo częstą i intensywną eksploatację odpowiednio dobrane materiały muszą wykazywać wysoką trwałość mechaniczną. Najczęściej stosowane są szafki 1-, 2- lub 3-drzwiowe w formie prostokąta albo kształcie litery L. W praktyce jednak producenci są w stanie wykonać szafki na specjalne zlecenie w dowolnym rozmiarze określonym przez zleceniodawcę. Co więcej, może być zastosowany w nich dowolnie wybrany rodzaj zamka. Ciekawym rozwiązaniem są również modele szafek basenowych ze zintegrowaną ławką.

Wysoka jakość materiału, z którego wykonane są szafki, jest ważne również ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości i higieny. Te elementy wyposażenia powinny mieć gładką powierzchnię, ponieważ tylko wtedy będzie można je bardzo szybko, łatwo i dokładnie oczyścić bez konieczności stosowania specjalnych preparatów. Szafka z materiałów o porowatej strukturze niestety może być pod tym względem dość problematyczne, ponieważ będzie nasiąkliwa i łatwo pojawią się na niej trudne do usunięcia zabrudzenia.

Z uwagi na swoją funkcjonalność, wytrzymałość i ogólną estetykę szafki HPL znajdują zastosowanie na basenach, obiektach sportowych, zakładach pracy itd.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze