Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Wygodna w użytkowaniu przebieralnie

Różnorodne obiekty sportowe, pływalnie, salony SPA itp. wymagają zastosowania oddzielnego miejsca przeznaczonego do przebrania ubioru. Standardowe szatnie, pełne ławek, szafek i wieszaków, nie zawsze odgrywają swoją rolę. Często brakuje w nich odpowiednio zaprojektowanych przebieralni, które zapewnią odpowiedni poziom intymności i swobody. Z tego też powodu współcześni projektanci coraz częściej zwracają uwagę również na kwestię poczucia prywatności użytkowników obiektów publicznych takich jak baseny czy siłownie, uwzględniając w swoich aranżacjach również indywidualne kabiny prysznicowe czy przebieralni.

Funkcje nowoczesnych przebieralni

Do czego służy przebieralnia? Sprawa jest dość jasna - w przebieralni możemy się przebrać. Sprawa nie jest jednak wcale tak oczywista i jednoznaczna. Prawdą jest, że przebieralnia służy nam wyłącznie do zmiany ubrań, ale to właśnie za sprawą tego oddzielonego ściankami działowymi miejsca możemy to zrobić swobodnie, komfortowo, w możliwie jak najbardziej intymnej atmosferze i bez uczucia niepotrzebnego skrępowania. Wbrew pozorom bardzo wielu użytkowników basenów, siłowni czy obiektów sportowych docenia fakt, że na ich terenie znajdują się wydzielone, indywidualne przebieralnie.

Z prawnego punktu widzenia nie ma stosownych regulacji dotyczących stosowania przebieralni w obiektach użytku publicznego, gdzie użytkownicy muszą przebrać ubrania. Wytyczne ograniczają się wyłącznie do określenia minimalnych ilości i powierzchni toalet i kabin prysznicowych. Nie precyzują jednak ich organizacji i specyfiki. Z tego też powodu nadal możemy spotkać się z obiektami, w których oddzielne miejsca do przebrania zwyczajnie nie istnieją lub istnieją w dość skromnej, nie do końca spełniającej swoją funkcję formie.

W nowo powstających lub remontowanych obiektach coraz częściej dostrzega się ten problem, dlatego też indywidualne kabiny wprowadzane są do projektów. Co więcej, obecnie produkowane rozwiązania dotyczące przebieralni umożliwiają rozsądne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Konstrukcja przebieralni, a także materiały, z których są one tworzone, zapewniają długotrwałe użytkowanie, łatwość w dbaniu o ich czystość i higienę oraz trwałość.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze