Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Kto z nas po ciężkim treningu nie marzy o tym, aby od razu udać się pod prysznic? O tym, jak ważne jest zachowanie czystości na basenie i udanie się bezpośrednio po pływaniu pod prysznic również przekonał się już niejeden z nas.

Dlatego istotnym jest montowanie kabin sanitarnych w miejscach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedszkole, baseny czy obiekty sportowe.   

Jakie ich rodzaje i systemy możemy wyróżnić dowiesz się z naszego wpisu.

Systemy kabin

Obecnie na rynku dostępne są trzy zasadnicze i główne rodzaje kabin sanitarnych prysznicowych.

Najpopularniejsze są kabiny HPL, opierające się na płycie kompaktowej, wyprodukowanej z papierów nasączonych żywicą, a następnie sprasowanych pod działaniem wysokiego ciśnienia oraz temperatury. Najczęściej spotkamy się z takimi systemami do kabin natryskowych, ze względu na swoją ponadprzeciętną wodoodporność.

Kolejnym systemem jest system V20. W jego skład wchodzi płyta wiórowa, profile aluminiowe oraz okucia. Kabiny te są wyjątkowo stabilne, w związku z czym wykorzystywane są zarówno jako pomieszczenia WC, a także do wydzielenia poszczególnych lokali w biurze lub szpitalu. Pamiętajmy, że nie są wodoodporne.

Idealnym połączeniem obu tych systemów będzie system HPL-PR, oparty na płycie warstwowej. Jest jednocześnie bardzo stabilny, a zarazem odporny na wilgoć, dlatego może być stosowany w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Rodzaje kabin

Oprócz systemów kabin rozróżniamy także ich różne rodzaje.

I tak należą do nich przede wszystkim:

  • kabiny WC
  • kabiny natryskowe
  • kabiny sanitarne do przedszkoli

Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie.

Przede wszystkim charakteryzują się one niską zabudową. Dzięki temu dziecko jest osłonięte przed wzrokiem innych, a jednocześnie w razie sytuacji krytycznych, opiekun może zajrzeć do kabiny i pomóc dziecku.

Ponadto kabiny do przedszkoli wyposażone zostały w specjalne uchwyty, które rozmieszczono na wysokości ręki dziecka. Nie tylko są one na odpowiednim poziomie, lecz także kształtem i wielkością odpowiadają rękom dziecka.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze