Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

To, na jaką sanitarną kabinę prysznicową się zdecydujemy zależy przede wszystkim od tego, jaki poziom wilgotności będzie panował w danym pomieszczeniu oraz jakie przeznaczenie ma mieć dana kabina sanitarna.

Ponadto warto zdać sobie sprawę, że obecnie istniejąca klasyfikacja sanitarnych kabin prysznicowych bierze pod uwagę przede wszystkim właśnie kryterium wilgotności.

Aby przekonać się, jaki poziom dopuszczalnej wilgotności zakładają poszczególne rodzaje kabin, zapoznaj się z ich opisem.

Systemy HPL

Jednym z bardziej popularnych systemów kabin prysznicowych jest system HPL. Opiera się on na płycie kompaktowej. Płyta ta została wyprodukowana ze specjalnego rodzaju papierów, które nasączone są dodatkowo żywicą, a następnie sprasowane pod działaniem wysokiego ciśnienia i temperatury. Ten typ jest najbardziej odporny na wilgoć ze wszystkich, dlatego najczęściej spotkamy się z takimi systemami do kabin natryskowych.

Systemy V20

Kolejnym systemem sanitarnych kabin prysznicowych jest popularny system V20, w skład którego wchodzi płyta wiórowa, profile aluminiowe oraz okucia. Kabiny te jednak nie wykazują odporności na wilgoć, niemniej jednak znajdują szerokie zastosowanie, ze względu na swoją są wyjątkową stabilność. Wykorzystywane są zatem zarówno jako pomieszczenia WC, jak i jako ściany do wydzielenia poszczególnych lokali w biurze lub szpitalu.

Połączenie idealne system HPL-PR

Idealnym połączeniem obu wyżej wymienionych systemów, scalających ich największe zalety, będzie system HPL-PR, oparty przede wszystkim na płycie warstwowej. Bardzo stabilny, a zarazem odporny na wilgoć, może być stosowany w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Na uwagę zasługują w powyższym kontekście kabiny prysznicowe do przedszkoli.

Są nie tylko doskonale dostosowane do małych użytkowników, dzięki niskiej zabudowie, sprawiającej, że dziecko jest osłonięte przed wzrokiem innych, a jednocześnie w razie sytuacji krytycznych, opiekun może zajrzeć do kabiny i pomóc dziecku, lecz także wyjątkowo odporne na wilgoć. W dziecięcych łazienkach bowiem jest ona zazwyczaj podwyższona, głównie przez rozpryskiwanie się wody.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze