Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Tradycyjne, stojące umywalki lub te, obudowane w dolnej części szafką, pomału odchodzą do lamusa. Ogromną popularnością zaczynają natomiast cieszyć się umywalki, które posadawia się na wodoodpornym blacie.

Dzisiaj przyjrzymy się trzem najczęściej stosowanym wodoodpornym blatom pod umywalki: kamiennym, drewnianym oraz z laminatu HPL.

Blaty kamienne

Kamienne blaty pod umywalki są przede wszystkim synonimem luksusu i elegancji, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ponadto nie będą pasować do każdego wnętrza i aby były dopasowane do reszty wystroju łazienki, musimy wybrać je bardzo starannie.

Kamienne blaty mają jednak spore grono zwolenników, głównie ze względu na ich olbrzymią trwałość. Produkowane są bowiem z:

  • marmuru
  • granitu
  • kwarcytu

Ze względu na swoją cenę jednak najczęściej spotkamy je w ekskluzywnych hotelach oraz restauracjach.

Blaty drewniane

Blaty drewniane pod umywalkę produkowane są z drewna egzotycznego, doskonale radzącego sobie w wilgotnych warunkach. Jednak tego typu produkty najlepiej prezentują się w łazienkach, w których zamontujemy także inne drewniane elementy.

Blaty z HPL

Doskonałym rozwiązaniem, łączącym w sobie doskonałą jakość, przystępną cenę oraz atrakcyjny wygląd są blaty z HPL.

Są to blaty oparte na konstrukcji ze stali ocynkowanej lub stali malowanej proszkowo. Tworzywo, użyte do ich produkcji, jest tworzywem termoutwardzalnym, wykonanym jest z kilku lub kilkunastu warstw papieru. Jest on dodatkowo impregnowany żywicą fenolową i sprasowywany w warunkach wysokiego ciśnienia.

Swoją wytrzymałość i wodoodporność blaty zawdzięczają także obróbce w wysokiej temperaturze około 150°C. Wierzchnią warstwę płyt stanowi kolorowy papier, impregnowany żywicą melaminową. Jest on nie tylko wodoodporny, lecz także trwały, wytrzymały na zginanie i rozrywanie. Co bardzo ważne, blaty takie odporne są na uderzenia mechaniczne. Ich użytkownicy chwalą sobie łatwość ich utrzymania w czystości, co, jak wiemy, w łazience jest szczególnie trudne i czasochłonne.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze