Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Umywalka odgrywa ogromną rolę w aranżacji łazienki, na równi z wanną czy kabiną prysznicową. Jej wielkość, kształt oraz wygląd dostosować powinniśmy do całości aranżacji pomieszczenia.

Trendy w zakresie wykończania łazienek zmieniają się niemal z sezonu na sezon. Popularne niegdyś umywalki na nodze zastępują umywalki, posadawiane na specjalnych blatach. Możemy być jednak pewni, że ten trend szybko nie wyjdzie z mody; umywalki takie są bowiem bardziej estetyczne, funkcjonalne i wygodne. Stwarzają duże możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni dookoła umywalki; niewykorzystane fragmenty blatu możemy użyć bowiem jako półki na przykład na perfumy.

Przyjrzyjmy się zatem najczęściej stosowanym wodoodpornym blatom pod umywalki:

  • kamiennym
  • drewnianym
  • z laminatu HPL.

Blaty drewniane i kamienne

Blaty drewniane pod umywalkę są stosunkowo najrzadziej używane, głównie ze względu na ich wysokie ceny. Produkowane są z drewna egzotycznego, które wspaniale radzi sobie w wilgotnych warunkach, są jednak dość drogie.

Bardziej popularne od drewnianych są kamienne blaty pod umywalki, będące synonimem luksusu oraz elegancji. Pamiętajmy jednak, że mogą nie będą pasować do każdego wnętrza.

Ich zaletą natomiast będzie ponadprzeciętna trwałość, wytrzymałość i solidność. Sprawią, że łazienka stanie się legnickim, ciekawym wizualnie pomieszczeniem. Produkowane są bowiem z takich kamieni jak marmur, granit, kwarcyt.

Często spotkamy je w ekskluzywnych hotelach oraz restauracjach.

Blaty z HPL

Zdecydowanie najpopularniejszymi blatami pod umywalki są blaty HPL. Łączą w sobie doskonałą jakość, przystępną cenę oraz atrakcyjny wygląd.

Sekret ich funkcjonalności oraz niezawodności leży w ich specjalnej budowie. Oparte są one bowiem na konstrukcji ze stali ocynkowanej lub stali malowanej proszkowo. Wyprodukowane są z termoutwardzalnego tworzywa, wykonanego z kilku lub kilkunastu warstw papieru. Papier ten jest impregnowany żywicą fenolową, następnie prasowany w warunkach wysokiego ciśnienia.

Wierzchnią warstwę omawianych blatów stanowi papier, impregnowany żywicą melaminową, przez co blat jest wytrzymały na zginanie i rozrywanie oraz uderzenia mechaniczne. Ich użytkownicy chwalą sobie także  łatwość ich utrzymania w czystości.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze