Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Ścianki giszetowe

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Zapewne korzystając z toalet w miejscach publicznych, takich jak baseny, teatry, galerie czy siłownie, nie zastanawiamy się, z czego wykonane są charakterystyczne kabiny i ścianki. Tymczasem warto zatrzymać się na chwilę nad specyficznymi konstrukcjami, dzięki którym miejsca sanitarne stały się czyste, przyjazne dla ich użytkowników oraz higieniczne.

Budowa ścianek giszetowych

Ścianki giszetowe produkowane są 

  • laminatu wysokociśnieniowego HPL
  • laminowanej płyty wiórowej LPW.

Materiały HPL przeznaczone są do pomieszczeń mokrych, natomiast płyty wiórowe LPW do pomieszczeń suchych, niemających styczności z wilgocią i wodą.

Materiały HPL, ze względu na swoją wytrzymałość, używane są przede wszystkim do produkcji kabin sanitarnych oraz prysznicowych, a także ścianek działowych WC. Posiadają specjalną powłokę antybakteryjną, dzięki czemu mogą być stosowane w toaletach, basenach, czyli wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, charakteryzujących się podwyższoną wilgotnością. Dodatkowo są termo utwardzone, poprzez prasowanie pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze.  

LPW z kolei wykorzystywane są do produkcji kabin sanitarnych. Składają się na nie wióry drzewne sprasowane i nasączone żywicami.

Zalet ścianek giszetowych

Ścianki giszetowe są tak popularne ze względu na swoje unikatowe właściwości, do których należy wytrzymałość, stabilność konstrukcji oraz atrakcyjna cena, idąca w parze z doskonałą jakością. Ścianki zaopatrzone są w okucia, gałki, blokady od wewnątrz i zewnątrz z odpowiednią sygnalizacją, nóżki oraz zawiasy. Okucia produkuje się ze stali nierdzewnej, aluminium lub poliamidu. Co ważne, omawiane ścianki są łatwe do utrzymania w czystości, co jest szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń sanitarnych.

Zastosowanie ścianek giszetowych

Dzięki możliwości wyprodukowania ścianki giszetowej w niemal dowolnym kolorze, ścianki takie chętnie stosowane są w przedszkolach. Równie dobrze sprawdzają się we wszystkich miejscach użyteczności publicznej, w których panuje wzmożony ruch i przepływ ludzi.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze