Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Przegrody pisuarowe

Chociaż na pierwszy rzut oka przegrody pisuarowe mogą wyglądać tak samo, w istocie różnią się między sobą. Podstawową różnicą jest materiał, z którego zostały wykonane. Przyjrzyjmy się im bliżej.  

Tajemnicze HPL

HPL, a dokładniej laminat wysokociśnieniowy HPL, przeznaczony jest przede wszystkim do pomieszczeń mokrych. Ze względu na swoją wytrzymałość, używane są zwłaszcza w produkcji kabin sanitarnych oraz prysznicowych. Równie często służą jako przegrody pisuarowe WC. Pokryte zostały specjalną powłoką antybakteryjną. Dzięki temu mogą być stosowane w toaletach, basenach oraz wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, charakteryzujących się podwyższoną wilgotnością. Są termo utwardzone, poprzez prasowanie pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze.  

LPW, czyli co?

LPW to z kolei laminowane płyty wiórowe. Również wykorzystuje się je do produkcji kabin sanitarnych. Tego typu konstrukcje składają się ze sprasowanych wiór drzewnych, nasączonych żywicami. Doskonale nadają się także do pomieszczeń suchych, niemających styczności z wilgocią i wodą.

Zalet przegród pisuarowych

Przegrody pisuarowe są niezwykle popularne, głównie ze względu na swoje unikatowe właściwości. Należą do nich wytrzymałość, stabilność konstrukcji oraz atrakcyjna cena, a także doskonała jakość.

Dodatkowo, przegrody takie zaopatrzone mogą być w okucia, gałki oraz blokady od wewnątrz i zewnątrz. Nóżki oraz zawiasy to kolejne elementy, produkowane z wyjątkową starannością i dokładnością.

Stal nierdzewna, aluminium lub poliamid to materiały, z których produkuje się okucia. Na końcu warto zaznaczyć, że przegrody takie są wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości.

Przegrody pisuarowe cieszą się nie tylko ogromną popularnością w centrach handlowych czy instytucjach użyteczności publicznej, lecz przede wszystkim w przedszkolach. Dzieje się tak, ponieważ przegrody te mogą być projektowane w niemal dowolnym kolorze. Dzięki temu, można z łatwością dopasować je do reszty wyglądu przedszkolnych sal oraz łazienek.  

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze