Wszelkiego rodzaju ścianki działowe do sanitariatów, bez względu na materiał, z którego zostały wyprodukowane oraz bez względu na ich przeznaczenie, muszą posiadać podstawowy atest czyli Aprobatę Techniczną i Atest PZH; Państwowego Zakładu Higieny.
Owa instytucja atesty takie przyznaje na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2004 r. w sprawie aprobat technicznych oraz jednostek organizacyjnych upoważnionych do ich wydawania. Dlaczego warto zaopatrywać się w ścianki działowe wyłącznie z takimi atestami i w czym tkwi ich sekret, dowiesz się, czytając nasz wpis.
Ogólna charakterystyka ścian działowych
Omawiane w dzisiejszym wpisie ściany działowe służą do wydzielania pomieszczeń sanitarnych, kabin WC, kabin prysznicowych, przebieralni, kabin rehabilitacyjnych, biurowych oraz wszelkich innych. Dlatego też spotkamy się z nimi przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, handlowych, przemysłowych czy sportowych.
Biorąc pod uwagę materiał, z którego zostały wyprodukowane wyróżnić możemy:
- płyty wiórowe laminowane
- płyty kompaktowe
- płyty warstwowe
- płyty wiórowe laminowane.
Drugim kryterium podziału będzie typ zabudowy. Wyróżniamy zatem zabudowę sprawiającą wrażenie kabin zawieszonych w powietrzu, zabudowę od posadzki, do sufitu oraz od posadzki do sufitu.
Zalet ścianek działowych
Do głównych zalet ścianek działowych do sanitariatów należą ich walory estetyczne oraz konstrukcyjne, a także łatwość utrzymania ich w czystości.
Kolejną ważną cechą tego typu ścianek będzie ich wytrzymałość, pozwalająca na wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie. Ich szybki i wyjątkowo nieskomplikowany montaż sprawia, że nawet osoba niedoświadczona w pracach monterskich, nie będzie miała kłopotów z ich instalacją.
Jeśli kupione przez ciebie ścianki działowe do sanitariatów spełniają twoje oczekiwania, zapoznaj się z ofertą szafek wielofunkcyjnych, blatów pod umywalki lub zabudowy do grzejników.