Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Ścianki działowe do sanitariatów

Wszelkiego rodzaju ścianki działowe do sanitariatów, bez względu na materiał, z którego zostały wyprodukowane oraz bez względu na ich przeznaczenie, muszą posiadać podstawowy atest czyli Aprobatę Techniczną i Atest PZH; Państwowego Zakładu Higieny.

Owa instytucja atesty takie przyznaje na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2004 r. w sprawie aprobat technicznych oraz jednostek organizacyjnych upoważnionych do ich wydawania. Dlaczego warto zaopatrywać się w ścianki działowe wyłącznie z takimi atestami i w czym tkwi ich sekret, dowiesz się, czytając nasz wpis. 

Ogólna charakterystyka  ścian działowych

Omawiane w dzisiejszym wpisie ściany działowe służą do wydzielania pomieszczeń sanitarnych, kabin WC, kabin prysznicowych, przebieralni, kabin rehabilitacyjnych, biurowych oraz wszelkich innych. Dlatego też spotkamy się z nimi przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, handlowych, przemysłowych czy sportowych.

Biorąc pod uwagę materiał, z którego zostały wyprodukowane wyróżnić możemy:

  • płyty wiórowe laminowane
  • płyty kompaktowe
  • płyty warstwowe
  • płyty wiórowe laminowane.

Drugim kryterium podziału będzie typ zabudowy. Wyróżniamy zatem zabudowę sprawiającą wrażenie kabin zawieszonych w powietrzu, zabudowę od posadzki, do sufitu oraz od posadzki do sufitu.

Zalet ścianek działowych

Do głównych zalet ścianek działowych do sanitariatów należą ich  walory estetyczne oraz konstrukcyjne, a także łatwość utrzymania ich w czystości.

Kolejną ważną cechą tego typu ścianek będzie ich wytrzymałość, pozwalająca na wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie. Ich szybki i wyjątkowo nieskomplikowany montaż sprawia, że nawet osoba niedoświadczona w pracach monterskich, nie będzie miała kłopotów z ich instalacją.

Jeśli kupione przez ciebie ścianki działowe do sanitariatów spełniają twoje oczekiwania, zapoznaj się z ofertą szafek wielofunkcyjnych, blatów pod umywalki lub zabudowy do grzejników.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze