Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe to jedne z najczęściej wybieranych kabin sanitarnych. Niezbędne są w budynkach biurowych, szkołach, przedszkolach czy obiektach sportowych. Z czego są wykonane i czemu zawdzięczają swoją wodoodporność?

Materiał doi budowy kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe wyprodukowane są z laminatu wysokociśnieniowego HPL o gramaturze 13 mm, co zapewnia ich maksymalną trwałość.

Dzięki zastosowaniu omawianych płyt kabiny prysznicowe mogą pełnić rolę ścianek wolnostojących, zabudowy z elementami frontu lub zabudowy z dodatkową ścianką szatni.

Trzy systemy kabin

Ze względu na różnorodność miejsc, w których można montować omawiane kabiny, wyróżnia się trzy systemy:

  • typu „I’
  • typu „T”
  • z przedsionkiem lub szatnią

Kabiny typu „I” to proste konstrukcje wydzielania natrysku o długości do jednego metra wzmocnione drążkiem z zasłonką.

Typu „T” posiadają ścianki rozdzielające, wzmocnione od czoła dodatkową ścianką usztywniającą. Ich charakterystyczną cechą będzie także profil wieńczący. Tego typu kabiny stosuje się, gdy ścianka działowa ma mieć długość większą niż jeden metr. W każdym zestawie znajdziemy drążek z zasłonką lub też specjalne zwieńczenie, służące do bezpośredniego mocowania zasłonek.

Najbardziej skomplikowane są systemy kabin prysznicowych z przedsionkiem lub szatnią. Posiadają dodatkową ściankę wydzielającą przestrzeń na przebieralnie za pomocą dodatkowych zasłonek. Ogromną zaletą tego typu kabin jest możliwość zamówienia zintegrowanej ławki lub półki.

Nie tylko prysznic

Na uwagę zasługują także kabiny WC z HPL. Są nie tylko odporne na wilgoć, lecz również na uszkodzenia oraz działanie odczynników chemicznych. Są wyjątkowo trwałe i zachowują swoje właściwości i estetyczny wygląd przez lata.

Profile kabin mogą być wykonane także z anodowanego aluminium, które jest twardsze i bardziej odporne na korozję. Stopy takich konstrukcji wykonane zostały natomiast ze stali nierdzewnej.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze