Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

 

Jak powstają płyty HPL

Płyty HPL to niezwykle popularny materiał, który, ze względu na swoje właściwości, służy między innymi do produkcji systemów ścianek działowych kabin sanitarnych, w tym kabin WC.
Z naszego wpisu dowiesz się nie tylko, jak powstają płyty HPL, lecz także czym się wyróżniają.

Proces powstawania płyt HPL

Płyty HPL powstają na skutek sprasowania wielu warstw papieru impregnowanego żywicą. Cały proces odbywa się w warunkach dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Następnie, na tak powstały rdzeń, nanosi się papier dekoracyjny impregnowany żywicą melaminową oraz specjalną warstwą ochronną. W celu produkcji tego typu płyt stosuje się specjalne techniki tłoczenia oraz prasowania.

Zalety płyt HPL

Dzięki zastosowanej technice płyty HPL są twarde, wytrzymałe, a jednocześnie niezwykle estetyczne. Trwałe, ergonomiczne i higieniczne, łączą w sobie cechy estetyczne i użytkowe.

Omawiany rodzaj płyt posiada ponadto powierzchnię wyjątkowo odporną na ścieranie i wytrzymałą na zginanie oraz rozrywanie. Zastosowana powłoka ochronna zapewnia odporność na związki chemiczne oraz biologiczne, a także na promieniowanie UV. Nie straszne jest im działanie wody i pary wodnej, a światło oraz wysoka temperatura nie przebarwiają ich powierzchni.

Jak utrzymać HPL w czystości

Aby płyty HPL odpowiednio się prezentowały, należy utrzymywać je w czystości i dbać o ich higienę. Nie jest to jednak czynność skomplikowana; wystarczy ciepła woda z dodatkiem płynu myjącego lub innych domowych standardowych środków czystości.

Jeśli pojawią się poważniejsze zabrudzenia,  potrzebne będzie mleczko do czyszczenia. Pomimo intensywnej eksploatacji omawianych produktów czyszczenie nie sprawia trudności, a także nie wymaga użycia specjalistycznych czy niebezpiecznych środków czystości.     

W trosce o nasze bezpieczeństwo, wybierajmy tego typu produkty jedynie u sprawdzonych, renomowanych producentów, dających gwarancję jakości na oferowane płyty HPL.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze