Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Okucia stosowane w szafkach basenowych

Szafki basenowe muszą być nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne czy intensywne użytkowanie, lecz przede wszystkim na wilgoć. 

Swoje właściwości zawdzięczają tworzywom, z jakich są produkowane, a także materiałom, z których wytwarza się ich okucia.

Z jakich materiałów produkuje się szafki basenowe?

Szafki, z których korzystają użytkownicy basenu, wyprodukowane są z laminatów wysokociśnieniowych HPL. Są to warstwy papieru, sprasowane w wysokiej temperaturze i ciśnieniu, a następnie nasączane żywicą. Tak otrzymane płyty mają zazwyczaj 13 mm grubości. Są odporne na działanie pary wodnej i nie ulegają zniszczeniom pod wpływem dużej wilgotności powietrza. Pozostają obojętne na  działanie odczynników chemicznych.

Laminaty HPL są  ponadto  łatwe do utrzymywania w czystości. Ich powierzchnię należy regularnie myć ciepłą wodą z bardzo łagodnym detergentem.

Jakie okucia stosuje się w szafkach basenowych?

Okucia szafek basenowych to klamki lub gałki do otwierania i zamykania drzwi, zamki, zawiasy oraz wieszaki na ubrania. Mogą być wyprodukowane z:

  • ocynkowanej stali w otulinie z wysokiej jakości tworzywa,
  • stali nierdzewnej,
  • aluminium anodowanego.

Do szafek basenowych zaleca się stosowanie tych ostatnich.

Oferowane przez naszą firmę okucia dostępne są w kilkunastu kolorach do wyboru, od standardowych, takich jak żółty, czarny czy biały, po bardziej oryginalne: antracyt, bermuda, bordo, crem oraz popiel. Możliwe jest także zamówienie innego koloru przez klienta. Dzięki temu z łatwością można dopasować kolory okuć do kolorów szafek. 

Okucia w szafce basenowej nie odgrywają jedynie estetycznej funkcji. Ich prawidłowe działanie gwarantuje łatwość użytkowania szafki, jej zamykania i otwierania się. Nasze aluminiowe okucia są trwałe oraz wytrzymałe, odporne na intensywne użytkowanie drzwiczek.

Odporne są także na korozję i duży stopień zawilgocenia pomieszczenia.

Projektując basenową przebieralnię, nie powinno się zatem zapominać o dobraniu odpowiednich okuć do basenowych szafek. Całość wystroju wnętrza musi być spójna kolorystycznie i tworzyć komfortową przestrzeń.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze