Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

ścianka działowa

Zarówno kabiny, jak i ścianki działowe stosuje się w miejscach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, galerie handlowe, szkoły czy baseny.

Podczas gdy kabiny sanitarne stanowią osobne pomieszczenia, ścianki działowe mają za zadanie oddzielić od siebie na przykład pojedyncze pisuary.

Sprawdź pozostałe różnice między nimi w naszym wpisie.

Czym charakteryzują się kabiny sanitarne?

Kabiny sanitarne to gotowe pomieszczenia, najczęściej zamykane od środka.

Naszym klientom polecamy zwłaszcza kabiny sanitarne wyprodukowane z laminatu kompaktowego HPL. Jest on wysoce odporny na wilgoć, a także na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Kabiny montuje się bardzo łatwo.

Do utrzymania ich w czystości wystarczy przetarcie powierzchni pomieszczenia raz na kilka dni wilgotną ściereczką z dodatkiem niewielkiej ilości mydła lub delikatnego płynu czyszczącego. Dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej.

Kiedy wybrać ściankę działową?

Ścianka działowa może być zamontowana pojedynczo: wówczas będzie stanowić rodzaj przepierzenia, oddzielającego na przykład dwa pisuary.

Z kolei modułowy system ścianek działowych tworzy kabiny WC, kabiny prysznicowe lub przebieralnie.

Ścianki działowe mogą być wyprodukowane z:

  • laminowanych płyt wiórowych,
  • płyt kompaktowych,
  • płyt warstwowych.

Niezależnie od zastosowanego materiału oferowane przez nas ścianki działowe są wytrzymałe, solidne i odporne na działanie wilgoci oraz pary wodnej. Nie ulegają odkształceniom pod wpływem bardzo wysokich lub bardzo niskich temperatur. Są funkcjonalne, proste w montażu, a przy tym estetyczne.

Można je ustawiać w dowolny sposób, dzięki czemu rozmiar oraz kształt kabiny łatwo jest dostosować do indywidualnych potrzeb.

Podczas wyboru materiału na ścianki działowe należy jednak pamiętać, że te z płyt wiórowych charakteryzują się gorszą absorpcją wody.

Decyzja o tym, czy wybrać ściankę działową, czy kabinę sanitarną zależeć będzie zatem od oczekiwań klienta. Nasi fachowcy doradzą, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze