Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Drogowskaz do toalety publicznej

Prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się kiedyś skorzystać z toalety publicznej. Jeszcze dekadę czy dwie temu na samą myśl o takiej konieczności czuliśmy niechęć: ubikacje nie grzeszyły czystością, były zaniedbane i wyglądały po prostu źle. 

Na szczęście w ostatnich latach trend się znacząco zmienił. Klienci mają coraz większe wymagania co do korzystania z publicznych toalet, a wielu z nich wręcz postanawia nie odwiedzać ponownie danego miejsca, jeśli nie będą mogli komfortowo skorzystać z ubikacji. Co warto wiedzieć o organizacji toalet publicznych?

Toaleta dopasowana do potrzeb

„Toaleta publiczna” to pojęcie dość szerokie. Inne bowiem wymagania stawia się przed toaletą w luksusowej restauracji, inne w miejscu dla niepełnosprawnych, a jeszcze inne przed ubikacją dla dzieci. Przyjęło się, że tam, gdzie jest na to miejsce, tworzy się oddzielne toalety dla kobiet i mężczyzn. W zwykłej toalecie publicznej powinna znajdować się co najmniej jedna miska WC, papier toaletowy, umywalka i lusterko. Nowoczesne toalety zazwyczaj projektuje się bardzo przestronnie. Misek WC jest kilka, znajdują się one w oddzielnych kabinach sanitarnych. W przypadku toalet dla panów znajdują się w nich też pisuary. W części wspólnej może znajdować się kilka umywalek i luster, a przy każdej z nich mydło i ręczniki lub suszarka do rąk.

Potrzeby specjalne

Toalety w miejscach publicznych organizuje się tak, by były odpowiedzią na potrzeby najczęściej odwiedzających je osób. W przypadku ubikacji dla niepełnosprawnych, pomieszczenie (lub oddzielna kabina sanitarna) powinny być na tyle duże, by można się było swobodnie w nich poruszać na wózku. Toaleta powinna być też wyposażona w specjalne uchwyty, umożliwiające osobie niepełnosprawnej zejście z wózka. W zasięgu jej rąk powinny też znaleźć się wszystkie akcesoria oraz umywalka i lusterko (najlepiej z możliwością pochylania). W przypadku toalet w przedszkolach organizuje się je tak, by wszystko było dostosowane do wzrostu maluchów, a szpitali – do potrzeb pacjentów z danym schorzeniem. Coraz popularniejsze są też toalety rodzinne, w których mamy, poza skorzystaniem z ubikacji, mogą też wygodnie przewinąć malucha.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze