Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Elementy zabudowy kabin wc

Małe, ciasne toalety publiczne dawno już odeszły do lamusa. Obecnie na toalety planuje się duże pomieszczenia, podzielone na mniejsze kabiny sanitarne, z wygodą wspólną przestrzenią na spore umywalki i lustra. Nowoczesne kabiny zapewniają prywatność podczas korzystania z toalety, zajmują jednak o wiele mniej miejsca, niż tradycyjnie stawiane ściany. Co warto o nich wiedzieć?

Budowa kabiny WC

Kabiny WC to bardzo solidne, chociaż proste konstrukcje. Składają się z pływ wiórowych obustronnie melaminowanych, obustronnie laminowanych laminatem HPL lub też płyt całkowicie wykonanych z laminatów wysokociśnieniowych HPL. Płyty osadza się w specjalnych profilach. Te z kolei wykonuje się z anodowanego aluminium. System tworzą też okucia, zazwyczaj na rdzeniu z ocynkowanej stali w otulinie z tworzywa sztucznego. Kabiny sanitarne dostępne są w różnych kolorach, nie ma wiec problemu, by dopasować je do stylistyki danej toalety. Co ciekawe, płyty można pokrywać też foliami z ozdobnymi grafikami nawiązującymi do miejsca, w którym znajduje się toaleta, lub optycznie powiększającymi małe pomieszczenia.

Rodzaje kabin sanitarnych

Kabiny sanitarne mogą mieć też różną budowę, biorąc pod uwagę ich system montażu. Tu wyróżnia się kabiny z prześwitem od posadzki, kabiny zabudowane do sufitu, kabiny zabudowane od posadzki do sufitu, czy też kabiny sprawiające wrażenie wiszących w powietrzu. Ciężko jest jednoznacznie opisać wygląd kabiny sanitarnej, gdyż są one projektowane na indywidualne zamówienie klienta i dostosowane do możliwości aranżacyjnych przestrzeni na toalety. Przed zamówieniem kabin do swojej firmy warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi odpowiednie rozwiązania, biorąc pod uwagę to, kto, jak często i w jaki sposób będzie korzystał z danej toalety. Nasza firma oferuje kabiny, które świetnie poradzą sobie nawet w miejscach o bardzo wysokiej wilgotności powietrza. Naszych klientów informujemy też, jak skutecznie, acz delikatnie, czyścić dany rodzaj kabiny.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze