Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Atesty a ścianki działowe

Budowa sanitariatów, przebieralni czy kabin natryskowych z użyciem ścianek działowych to stosunkowo tanie, lecz bardzo praktyczne rozwiązanie dla większości obiektów użyteczności publicznej. I nic w tym dziwnego: kabinami tego typu można sprytnie zagospodarować nawet niewielkie pomieszczenia, a do tego są łatwe do utrzymania w czystości. Co sprawia, że inwestorzy decydują się na wybór ścianek działowych od jednego producenta, podczas gdy oferta innego w ogóle ich nie interesuje?

Aprobata Techniczna i Atest PZH

Firmy, które chcą, aby ich produkty wyróżniały się na konkurencyjnym rynku, szukają rekomendacji od specjalistów. W przypadku pomieszczeń sanitarnych za największy autorytet na rynku uznaje się Państwowy Zakład Higieny (pełna nazwa: Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny) – instytucję powołaną do życia 21 listopada 1918 roku! W tamtych czasach funkcjonowała jednak jako Państwowy Centralny Zakład Epidemiologiczny. Co jest główną działalnością tego podmiotu? Najprościej mówiąc, szeroko pojęta działalność na rzecz zdrowia publicznego. Zakład prowadzi działalność naukową, szkoleniową, oferuje usługi badawcze, interwencyjne i funkcjonalne. Skupia się on na problematyce chorób społecznych, poprawie warunków higienicznych i sanitarnych oraz promowanie zdrowego stylu życia. PZH ściśle współpracuje m.in. z WHO.

Ścianki działowe z atestem

Niektóre wyroby podlegają obowiązkowej ocenie higienicznej i nie mogą być dopuszczone do sprzedaży bez atestu PZH (np. wyroby kontaktujące się z wodą pitną). Ścianki działowe jednak do nich nie należą. Jednak np. w przypadku budowy sanitariatów dla dzieci w przedszkolach, podczas przetargu często pojawia się wymóg, aby ścianki posiadały atest PZH. Producenci, którzy są pewni jakości swoich wyrobów, dobrowolnie ubiegają się o ten dokument, by potwierdzić ich prestiż. Kabiny WC czy przebieralnie ze ścianek z atestem PZH są uznawane za bezpieczne i higieniczne – zanim zostanie im przyznany atest, są poddawane wielu testom. W przypadku budowy sanitariatów dla dzieci w przedszkolach, podczas przetargu często pojawia się wymóg, aby ścianki posiadały atest PZH.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze