Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

funkcjonalna toaletę damską

Projektowanie toalet publicznych nie jest łatwym zadaniem – w jego trakcie należy uwzględnić wiele różnych czynników. Jednym z nich jest (a przynajmniej powinna być) płeć osób korzystających z danej toalety – w końcu potrzeby mężczyzn i kobiet w tej materii są dość odmienne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas planowania damskiej toalety, by była ona możliwie najbardziej funkcjonalna.

Więcej kabin

Dzięki pisuarom kolejki w toaletach męskich właściwie nie istnieją. Inaczej jest w przypadku toalet damskich, w których znajdują się wyłącznie kabiny WC. Na tej samej powierzchni możliwe jest umieszczenie 20-30% więcej toalet dla mężczyzn niż dla kobiet. A przecież panie w wyniku biologicznych różnic korzystają z toalety częściej oraz spędzają w niej więcej czasu – średnio 90 sekund (panowie 60 sekund). To właśnie dlatego kolejki w damskich toaletach są tak długie. Udostępnienie paniom większej liczby kabin pozwala zminimalizować ten problem.

Więcej prywatności

Wiele osób niechętnie korzysta z toalet publicznych z powodu niedostatecznej prywatności. Dla kobiet jest to kwestia szczególnie istotna, zwłaszcza podczas menstruacji. Z tego powodu kabiny WC w ubikacjach dla kobiet powinny być możliwie najszczelniej zabudowane, najlepiej od dołu aż do samej góry. W miarę możliwości kabiny powinny być również większe niż w toaletach męskich.

Przydatne akcesoria

Podczas projektowania damskich toalet warto pamiętać o przydatnych akcesoriach. W kabinie na pewno przyda się wieszak lub półka na torebkę, podobnie przy lustrze i umywalce, na przykład w postaci haczyka pod umywalką. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie w kabinie szelek dla dziecka, dzięki którym wizyta w toalecie z maluchem będzie łatwiejsza.

Środki higieniczne

Kwestia niezwiązana bezpośrednio z projektowaniem toalet, jednak bardzo istotna. To niby podstawa, ale jak wszyscy dobrze wiemy, w toalecie publicznej potrafi niekiedy zabraknąć papieru toaletowego czy mydła. Warto zadbać także o zaopatrzenie toalety w podstawowe środki higieniczne dla kobiet, takie jak tampony, podpaski czy nawilżane chusteczki.

Podsumowując, podczas projektowania damskich toalet publicznych warto pamiętać przede wszystkim o jednym oczywistym fakcie – kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. A różnice pomiędzy toaletami dla obu płci powinny być większe niż brak pisuarów w ubikacjach dla pań.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze