Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

 gabinet fizjoterapii

W gabinetach fizjoterapii i fizykoterapii należy zagwarantować pacjentom maksymalne poczucie komfortu i intymności. Jednym ze sposobów na realizację tego celu jest zastosowanie ścianek działowych, za pomocą których można podzielić gabinet na pomieszczenia o różnym przeznaczeniu. Jakie ścianki sprawdzą się najlepiej w gabinetach fizjo- i fizykoterapii?

Rodzaje stanowisk zabiegowych w gabinetach fizjoterapii i fizykoterapii

W gabinetach fizjoterapii i fizykoterapii mogą znajdować się dwa rodzaje stanowisk zabiegowych: suche i mokre. Różnią się one między sobą rodzajami znajdujących się w nich instalacji wodnych i elektrycznych oraz stosowaną aparaturą, a także wielkością. Zdarza się, że w jednym gabinecie występują oba rodzaje stanowisk – dzieli się go wówczas na część suchą, zwaną po prostu fizykoterapią, oraz część mokrą, określaną mianem wodoleczniczej lub balneologicznej.

Czym powinny wyróżniać się ścianki działowe w gabinetach fizjoterapii i fizykoterapii?

Wybierając ścianki działowe do gabinetów fizjoterapii i fizykoterapii, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Ścianki powinny zapewniać przede wszystkim właściwą izolację akustyczną, zwłaszcza gdy w gabinecie mieści się kilka stanowisk – dzięki temu dźwięki wydobywające się z poszczególnych stanowisk będą tłumione. Warto zadbać także o to, by ścianki przepuszczały powietrze oraz zapewniały swobodny obieg powietrza pod sufitem i nad podłogą. Jeśli chodzi o pomieszczenia ze stanowiskami mokrymi, ścianki działowe powinny być dodatkowo odporne na działanie wody.

Wszystkie te wymagania spełniają ścianki działowe z płyt HPL, które sprawdzą się w przypadku gabinetów ze stanowiskami mokrymi, suchymi oraz oboma ich rodzajami. Oprócz dobrej izolacji akustycznej oraz niepodatności na wodę i parę wodną ścianki działowe z HPL charakteryzują się wytrzymałością na zginanie, rozrywanie i inne uszkodzenia mechaniczne, jak również odpornością na promieniowanie UV. Co więcej, ścianki działowe z laminatu HPL są łatwe w czyszczeniu – ich pielęgnacja polega z reguły na przecieraniu miękką ścierką z ciepłą wodą, bez konieczności użycia środków chemicznych. Dzięki temu, że laminat HPL jest dostępny w wielu kolorach, a dodatkowo można na niego nanieść dowolny nadruk, wytworzone z niego ścianki mogą być dopasowane do każdego pomieszczenia.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze