Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

 kabina sanitarna HPL

Kabiny sanitarne HPL są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w budynkach użyteczności publicznej. Jedną z ich największych zalet jest łatwość czyszczenia. W jaki sposób można usunąć różne zabrudzenia ze ścianek i drzwi kabin wykonanych z laminatu HPL?

Niewielkie, świeże zabrudzenia

Do czyszczenia kabiny sanitarnej HPL z lekkich, dopiero powstałych zabrudzeń wystarczy papierowa ściereczka lub miękka szmatka. Można również użyć gąbki. Czyszczenie można przeprowadzić na sucho lub na mokro. W tym drugim przypadku po usunięciu wszelkich zabrudzeń należy wytrzeć drzwi i ścianki kabiny do sucha za pomocą materiału higroskopijnego, czyli pochłaniającego wodę, takiego jak ściereczka z mikrofibry.

Normalne, dłużej utrzymujące się zabrudzenia

Może się zdarzyć, że same ściereczki lub szmatki nie wystarczą do usunięcia zabrudzeń. Wówczas należy zamoczyć je w czystej, ciepłej wodzie. Można do niej dodać detergent niezawierający substancji ściernych, proszek do czyszczenia oraz miękkie lub twarde mydło. Gdy naniesiony roztwór detergentu zdoła rozpuścić zabrudzenie, należy wyczyścić laminat higroskopijną szmatką. Pozwoli to uniknąć smug. Do usunięcia tłuszczu i oleju należy zastosować rozpuszczalnik organiczny, taki jak zwykły zmywacz do paznokci, a zanieczyszczenia bakteriologiczne trzeba dodatkowo zdezynfekować.

Bardzo silne, stare zabrudzenia

W przypadku trudnych do usunięcia, zestarzałych plam detergent w płynie lub jego roztwór z wodą należy pozostawić na całą noc. Do roztworu można dodać drobną kredę polerującą. Nie zaleca się korzystać z wybielaczy, jednak jeśli zajdzie potrzeba ich użycia, należy je stosować z dużą ostrożnością. Jeśli chodzi o smugi po działaniu rozpuszczalników i zanieczyszczenia spowodowane farbami i klejami wodorozcieńczalnymi i dyspersyjnymi, należy zwilżyć je wodą lub rozpuszczalnikiem organicznym, a następnie złuszczyć lub usunąć, jednocześnie polerując powierzchnię laminatu.

Usuwanie lakieru i kleju

Jeśli kabina sanitarna została zabrudzona lakierem zawierającym rozpuszczalnik czy farbą w sprayu, należy wytrzeć go rozpuszczalnikiem organicznym. Jeśli plamy są stare, można spróbować usunąć je mechanicznie. W przypadku zabrudzeń lakierami bądź klejami dwuskładnikowym trzeba działać szybko, usuwając zabrudzenia wodą lub rozpuszczalnikami organicznymi. Po wyschnięciu ich usunięcie nie będzie bowiem możliwe! Plam z mas uszczelniających i mastyksów na bazie silikonu oraz środków do pielęgnacji mebli można się zaś pozbyć za pomocą środków usuwających silikon.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze