Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

toalety publiczne

Poszczególne części świata różnią się między sobą dominującą religią, kuchnią czy tradycyjnym ubiorem. Nie inaczej jest z toaletami. Przedstawiamy kilka interesujących (a czasem przerażających) zwyczajów korzystania z ubikacji w różnych krajach.

Toalety kucane na Bliskim Wschodzie oraz w Azji Południowo-Wschodniej

W obiektach hotelowych i lokalach gastronomicznych na Bliskim Wschodzie oraz w Azji Południowo-Wschodniej obsługujących przede wszystkim zagranicznych turystów znajdują się nowoczesne toalety z muszlą klozetową. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku moteli czy pensjonatów położonych na prowincji. Częstym widokiem są tam ubikacje kucane, zwane inaczej tureckimi, które są w zasadzie dziurą w podłodze. Większość Europejczyków i Amerykanów nie jest przyzwyczajona do takiego widoku. Bardziej zaawansowane toalety tego typu wyposażone są w spłuczkę, ale zdarza się, że trzeba posprzątać po sobie samodzielnie, korzystając z wiadra wypełnionego wodą.

Problem z brakiem prywatności w Chinach

W sieci krążą zdjęcia, na których można zobaczyć chińskie toalety publiczne znajdujące się w fatalnym stanie. Choć Państwo Środka przechodzi w ostatnich latach szeroko zakrojoną modernizację, poza wielkimi miastami nadal można natknąć się na szalety publiczne, z których przyzwyczajony do wygód turysta ze Stanów Zjednoczonych czy Starego Kontynentu mógłby skorzystać tylko w ostateczności. W takich toaletach potrafi brakować drzwi, a czasem nawet i ścian oddzielających poszczególne ubikacje, zazwyczaj zresztą kucane. Można się także spotkać z problemem braku papieru toaletowego.

Supernowoczesne i tradycyjne toalety w Japonii

Japonia kojarzy się z krajem dbającym o czystość. Nic więc dziwnego, że tamtejsze toalety należą do najnowocześniejszych na świecie. Udogodnienia takie jak podgrzewana deska klozetowa, system automatycznego podnoszenia i opuszczania klapy czy wbudowany bidet nie są żadną fanaberią, a zazwyczaj standardem. Co może być zaskakujące dla turystów, w kabinach WC w japońskich toaletach publicznych można natknąć się na ubikacje kucane. Są one bowiem tradycyjnym rodzajem toalet w tym kraju. Japońskie toalety kucane różnią się nieco od tych spotykanych na Bliskim Wschodzie i innych azjatyckich państwach – są węższe, a korzystająca z nich osoba kuca twarzą do spłuczki.

To oczywiście nie wszystkie rodzaje toalet spotykane na świecie. Podróżując po różnych krajach, można natknąć się na wiele osobliwych z europejskiego punktu widzenia rozwiązań, które dla mieszkańców owych terenów są zupełnie naturalne.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze