Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Aranżacja toalety

Kolory mają na nas większy wpływ, niż można by się spodziewać. Przy pomocy barwy można optycznie powiększyć bądź zmniejszyć pomieszczenie oraz wpłynąć na samopoczucie przebywających w nich osób. Nic dziwnego, że wybór koloru ścian i dodatków podczas aranżacji toalety nie jest sprawą prostą. Jak poszczególne barwy wpływają na człowieka?

Ponadczasowa biel

Biały to zdecydowanie najczęściej wybierany kolor do łazienki. To właśnie w tym kolorze dostępnych jest większość płytek ceramicznych oraz wyposażenia. Biel jest uniwersalna, daje wrażenie czystości i higieny, optycznie powiększa pomieszczenie. Biała łazienka może jednak sprawiać wrażenie zbyt hermetycznej i szpitalnej. Aby temu zapobiec, warto zastosować w niej dodatki w innych kolorach, takich jak czerń czy czerwień, lub zestawić biel z drewnem.

Kojące błękity i zielenie

Zarówno kolor niebieski, jak i zielony mają działanie łagodzące i uspokajające. Zastosowanie odpowiedniego odcienia tego pierwszego pozwala uzyskać efekt marynistyczny, a ten drugi sprawdzi się idealnie pod postacią płytek z grafiką lasu czy zielonych wzgórz. Błękit dobrze wygląda w zestawieniu z cieplejszą barwą, a zielone dodatki pomogą ożywić wnętrze zaaranżowane w bardziej stonowanych kolorach, takich jak biel czy beż.

Odważne czerwienie i radosne żółcie

W toaletach spotykane są także jaskrawsze barwy. Czerwony to kolor energii, nadający wnętrzu energetyczny charakter. Lepiej sprawdza się w łazienkach o dużym metrażu. W nadmiarze może jednak drażnić, więc warto zestawić go z bielą czy beżem. Żółty to z kolei kolor radości i optymizmu. Rano pobudza, a wieczorem relaksuje. Optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenie. Sprawdza się zarówno jako kolor tła, jak i barwa kontrastowa.

Ponadczasowa czerń oraz neutralne brązy i beże

Czerń to elegancja i nowoczesność. Nie można z nią jednak przesadzić, zwłaszcza w przypadku małej łazienki, gdyż jej nadmiar optycznie pomniejszy i tak niewielkie pomieszczenie. Stosuje się ją więc głównie w postaci dodatków. Brązowy i beżowy są zaś barwami neutralnymi. Łatwo zestawić je z innymi kolorami. Połączenie ich z bielą oraz drewnianymi dodatkami pozwoli nadać wnętrzu przytulny charakter; w zestawieniu z fioletem czy purpurą zyskają zaś na wysublimowaniu.

Nie tylko domowa łazienka może zyskać na zastosowaniu niestandardowych kolorów. Toaleta publiczna też nie musi być nudna. Oferowane przez naszą firmę kabiny sanitarne mogą zostać wykonane z płyt w wielu różnych kolorach. Dodatkowo na ściankach i drzwiach kabiny możemy umieścić dowolny nadruk – w postaci napisu, logo czy ilustracji – dzięki czemu toaleta nabierze wyjątkowego charakteru.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze