Sanipol Sp. z o.o. / Polski producent / Kabiny sanitarne i prysznicowe

flaga ue

Maskownice grzejnikowe

Brzydki grzejnik w mieszkaniu potrafi zepsuć każdą aranżację. Na szczęście istnieje łatwy sposób, aby nie trzeba było nigdy więcej na niego patrzeć. Jest nim maskownica grzejnikowa, za której pomocą można ukryć wszelkie mankamenty grzejnika.

Aby grzejnik nie straszył wyglądem

Wiele mieszkań nadal ogrzewanych jest starymi kaloryferami żeberkowymi, które do najpiękniejszych zazwyczaj nie należą. Najpopularniejsze grzejniki nowego typu często również prezentują się niezbyt ciekawie. Zastosowanie osłon grzejnikowych w stylu pasującym do reszty wystroju pozwala na stworzenie spójnego wnętrza. Dostępne są różne rodzaje maskownic: wieszane bezpośrednio na kaloryferze, wiszące oraz stojące.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z istotnej wady osłon grzejnikowych – obniżają one sprawność grzewczą kaloryferów, w efekcie wpływając na zwiększenie kosztów ogrzewania. Ocenia się, że grzejnik z osłoną wydziela o 10-20% mniej ciepła. Maskownice grzejnikowe muszą być więc nie tylko dekoracyjne, ale także funkcjonalne. Dobrze zaprojektowana osłona ma otwory na froncie, przez które promieniuje ciepło. Dzięki temu może być ono równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu.

Osłony grzejnikowe produkowane są z różnych materiałów: blachy stalowej i aluminium, które dobrze przewodzą ciepło, a także drewna płyt meblowych czy mat rattanowych. Nasza firma oferuje maskownice grzejnikowe z płyt HPL oraz wiórowych. Choć cechują się one gorszym przewodnictwem cieplnym niż modele stalowe i aluminiowe, można łatwo tworzyć w nich otwory o fantazyjnych kształtach i malować ich powierzchnię na dowolny kolor. Jesteśmy w stanie wykonać osłony o każdych wymiarach i kształcie.

Aby grzejnik był bezpieczny dla najmłodszych

Osłony grzejnikowe mogą być nie tylko elementem poprawiającym estetykę pomieszczenia. Wykorzystywane są także w żłobkach i przedszkolach, gdzie grzejniki, zgodnie z przepisami, muszą mieć osłonę, aby dzieci nie miały bezpośredniego kontaktu z elementem grzejnym, a także po to, by nie uderzyły się o kaloryfer w trakcie zabawy. Choć takie osłony pełnią przede wszystkim funkcję ochronną, wcale nie oznacza to, że muszą być nudne – możemy wykonać barwne maskownice o ciekawych kształtach i wzorach ażurów, takich jak kółka, gwiazdki czy kwiatki, które będą doskonale komponować się z kolorowymi meblami i innymi elementami wyposażenia sali żłobkowej czy przedszkolnej.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Zapraszamy do współpracy firmy handlowe, budowlane i monterskie. Gwarantujemy solidność,
terminowość oraz pełne zaangażowanie przy realizacji zadań dla naszych klientów.

fundusze